Ukraynalı Slava Süt Karaman’da açılış yapıyor

-
Ukraynalı Slava Süt Karaman'da açılış yapıyor

Ukrayna merkezli terraFood Grup’un Karaman’da kurduğu günlük 1000 ton çiğ süt işleme kapasiteli  Slava Süt ve Süt Ürünleri Fabrikası, 19 Aralık Cumartesi günü törenle açılacak.

Gıda sektöründeki yatırımlarla öne çıkan Karaman’a yapılan en büyük yabancı yatırım olma niteliği taşıyan Slava Süt ve Süt Ürünleri’nde açılış heyecanı yaşanıyor. Tesisin ilk etabı 19 Aralık’ta düzenlenecek törenle açılırken, 2016’nın ilk çeyreğine kadar yapılacak ikinci etap yatırımla birlikte toplam yatırım tutarının 4 milyon doları bulacağı bildirildi.

terrafood-www.gidahatti.comMerkezi Ukrayna’da bulunan terraFood Grup, hayvancılık, tarım ve gıda sektörlerinde faaliyet gösteriyor. Dünyanın farklı ülkelerinde 19 fabrikası bulunan grup, 40 ülkeye ihracat yapıyor.

Karaman’a bugüne kadar yapılan en büyük yabancı yatırım olan Slava Süt tesisinin yapımına, Karaman Organize Sanayi Bölgesi’nde satın alınan arsa üzerindeki tesisin, terraFood Grup standartlarında revize edilmesi çalışmalarıyla başlandı. 2013 yılında başlanan çalışmalarda, 2014 yılı sonunda başlanan tesis kurulumu tamamlandı.

Ukrayna’nın en büyük süt üreticilerinden terraFood Grup’a bağlı Slava Süt Karaman Fabrikası, üretiminin büyük bir bölümünü ihraç edecek. İlk etapta süt tozu, krema ve tereyağı üretimine başlayacak olan Slava Süt’ün Karaman’daki Fabrikası, günlük 1000 ton süt işleme kapasitesine sahip.

slava-sut-www.gidahatti.comSlava Süt ve Süt Ürünleri Gıda Operasyonlar Direktörü Mustafa Hayri Kundakçı, Karaman’daki yatırım tutarının iki etapta toplam 4 milyon dolara ulaşacağını bildirdi. Günlük 1000 ton süt işleme kapasiteli tesiste ilk etapta üretilen süt tozu ve kremanın, Karaman’daki bisküvi, çikolata ve dondurma tesislerince kullanılacağını bildiren Kundakçı, “Daha sonra üreteceğimiz peynir çeşitlerimizi hem iç pazara hem ihraç pazarlarına sunacağız. Ciromuzun yarısını ihracattan sağlamayı planlıyoruz. Hedef pazarlarımız arasında Irak, Ürdün, Körfez ülkeleri, Kuzey Afrika ve Orta Asya ülkeleri var” bilgisini verdi.

Slava Süt Operasyonlar Direktörü Kundakçı, ilerleyen dönemde şu an Türkiye piyasasında olmayan, ancak çok beğenileceğini düşündükleri ürünleri de tüketicilere sunacaklarını bildirdi.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın