Ücretliler dikkat: Maaşlarınızı artık bankadan alacaksınız!

-
Ücretliler dikkat: Maaşlarınızı artık bankadan alacaksınız!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan yönetmelik değişikliği ile ücretlerin bankalar aracılığı ödenmesinde 10 olan işçi sayısı alt sınırı, 5’e düşürüldü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan Ücret, Prim, İkramiye ve Bu Nitelikteki Her Türlü İstihkakın Bankalar Aracılığıyla Ödenmesine Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, 21 Mayıs 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı. Yönetmelik ile ücretlerin bankalar aracılığı ile ödenmesinde 10 olan işçi sayısı alt sınırı 5’e çekildi.

gazetecilik-gidahatti

Buna göre daha önce 5953 sayılı kanuna tabi olarak en az 10 gazeteci çalıştıran işverenin, personel ücretlerini bankalar aracılığıyla ödemesini öngören hüküm, en az 5 gazeteci çalıştıran işverenleri kapsayacak şekilde düzenlendi.

Sendikalı sayısı az, sendika enflasyonu var!

İş yerleri ve işletmelerinde İş Kanunu hükümleri uygulanan işverenler ve üçüncü kişiler de, çalıştırdıkları işçi sayısının en az 5 olması halinde, ücretleri bankalar aracılığıyla ödemekle yükümlü tutuldu.

gemi-adami-gidahatti

Gemi adamlarını da kapsayan yönetmelik değişikliği, 1 Haziran 2016 tarihi itibariyle yürürlüğe girecek.

Kamu görevine ilk defa atanacaklar

Gıda Tarım ve Hayvancılık’ta yeni atamalar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Devlet Personel Başkanlığı’nın yazısı üzerine Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik de, Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konuldu.

disisleri-bakanligi-ankara-gidahatti

Buna göre Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 3’üncü maddesine “kaymakam adayları” ibaresinden sonra gelmek üzere “Dışişleri Bakanlığı aday meslek memurları, aday konsolosluk ve ihtisas memurları” ibaresi de eklendi.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın