Tetra Pak maliyetleri düşüren ambalajı Türkiye’ye sundu

-
Tetra Pak maliyetleri düşüren ambalajı Türkiye'ye sundu

Gıda işleme ve paketleme çözümlerinde dünya lideri olan Tetra Pak’ın Türkiye’de ilk kez kullanıma sunduğu Tetra Brik® Aseptic 1000 Edge, hammadde kullanımını en aza indirerek, üreticiler için önemli maliyet avantajları sağlıyor.

tetrapak-www.gidahatti.comDünyada en fazla tercih edilen karton ambalajlardan biri olan Tetra Brik® Aseptic 1000 Edge, büyük hacimli üreticilere; süt, zenginleştirilmiş ve aromalı süt, soya içecekleri, meyve suları, nektarlar, gazsız içecekler ve şaraplar gibi uzun raf ömrüne sahip içeceklerin oda sıcaklığında ve koruyucu maddeye ihtiyaç duymadan dağıtımı için de maliyet açısından rekabetçi bir fırsat oluşturuyor.

En güncel kapak teknolojisine sahip olan yeni ambalaj Tetra Brik® Aseptic 1000 Edge’in temel bir özelliği de hammadde kullanımını en aza indirmesi… Bunu ise kalıplama esnasında boynun zeminini paketleme malzemesine mümkün olduğunca yatay biçimde konuşlandırarak gerçekleştiriyor.

Önceleri doğrudan enjeksiyonla kalıplama konseptini (DIMC) kullanarak yalnızca sade süt ürünleri için uygulanabiliyordu. Ancak, DIMC ve ön laminasyonlu delik (PLH) teknolojilerinin endüstride ilk kez kombine edilmesiyle, Tetra Pak bu düşük maliyetli kapak teknolojisini uzun ömürlü ürün dağıtımında çok daha geniş bir ürün kategorisi çeşidi için kullanılabilir hale getirdi.

Tetra Brik® Aseptic 1000 Edge’in eğimli üst bölümü ve LightCap 30 kapağın konumu, alan kullanımı açısından verimli bir depolamaya da olanak tanıyor. Bir palete 720 adet SlimCap’a sahip Tetra Brik® Aseptic ambalajı yerleştirilebilirken, bu sayı Tetra Brik Aseptic 1000 Edge’de %4 artışla 750’ye çıkıyor. Bu aynı zamanda taşıma esnasında daha az üründe hasar oluşması anlamına da geliyor.

tetrapak-www.gidahatti.comMarka vurgusu ve tüketici rahatlığı ön planda

Tetra Brik® Aseptic 1000 Edge, eğimli üst bölümü ve 30 mm’lik geniş kapağıyla tüketici nezdinde dikkat çeken, farklı bir biçim sunuyor ve market rafına tümüyle yeni bir görünüm kazandırıyor.

Daha büyük olan eğimli üst bölümü, ürünü tüketiciler için tümüyle görülür hale getiriyor ve dikkati büyük boyutlu kapağa yönelterek ilave marka vurgusu ve mesaj verme olanağı yaratıyor. Markanın rafta müşteri tarafından fark edilme olasılığını artırıyor.

Ambalaj, her yaştan tüketicinin ihtiyaçlarına karşılık vermek için tasarlanmış bir dizi iyileştirme de getiriyor. Eğimli üst bölüm kapağın daha rahat kavranmasına ve açılmasına olanak sağlıyor. Geniş kapağı sayesinde dökme işlemi daha kolaylaşıyor.

Ambalaj çevresel etkiyi düşürüyor

Tetra Brik® Aseptic 1000 Edge çevresel etkiyi de düşürüyor. Avantaj sağlayan bu özellikle palet sayısındaki azalmadan kaynaklanıyor ve bu sayede taşıma kaynaklı CO2 emisyonları da düşüyor.

Önerilen üst kapaklı dağıtım ünitesine sahip yüksek tepsi, StreamCap’li Tetra Brik® Aseptic 1000 Square’e göre %36 daha az ikincil paketleme malzemesi kullanıyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın