Tarım sektörü Antalya’da buluşuyor

-
Tarım sektörü Antalya’da buluşuyor

15. Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı (Growtech Eurasia), 2 Aralık 2015 tarihinde Antalya Expo Center’de açılacak.

Fuar organizatörlerinden yapılan açıklamaya göre, 4 gün boyunca açık kalacak fuara Türkiye’nin yanı sıra 30 ülkeden firmalar katılacak. 650 firmanın stant açacağı fuarda, firmaların, sera ve teknolojileri, tarım teknolojileri ve ekipmanları, sulama sistemleri, tohumculuk, fidecilik, bitki besleme ve koruma, biyolojik mücadele, tarımsal makine ürünleri sergilenecek. 75 ülkeden 80 bin ziyaretçinin beklendiği fuara, 11 ülkeden de alım heyetlerinin geleceği bildirildi.

Growtech Eurasia Fuarlar Grup Direktörü Engin Er, Growtech Eurasia olarak geçen yıltarım sektörü için 500 milyon dolarlık iş hacmi yarattıklarını, bu yıl bu rakamı daha da artırmayı hedeflediklerini kaydetti.

Engin Er, Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği organizasyonuyla Arnavutluk, Azerbaycan, Hırvatistan, İran, Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, Mısır, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tunus olmak üzere toplam 11 ülkeden alım heyetlerinin iş bağlantıları yapmak üzere fuara katılacaklarını ifade etti.

http://www.hurriyet.com.tr/

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın