Tarım Bakanlığı’ndan “Şunu yeme, bunu ye” diyenlere videolu yanıt!

-
Tarım Bakanlığı'ndan

Tarım Bakanlığı, hazırladığı bir video ile gıdalara ilişkin bilgi kirliliğine değindi, tüketicilere “Gönlünüze göre yiyin ama kararında yiyin” mesajını verdi.

Son dönemde gıda alanında yaşanan bilgi kirliliği herkesin malumu. Birçok farklı gıda hakkında bilimsel kanıtlarla desteklenmeyen olumsuz iddialar sıkça dile getiriliyor; bu gıdaların tüketilmemesi telkin ediliyor.

Videonun sonunda ise sağlık alanında birçok kitabın yazarı Aile Hekimi Dr. Ender Saraç ekrana gelerek,  “Gönlünüze göre yiyin, ama kararında yiyin” ifadeleriyle tüketicilere sesleniyor.


  Tarım ve İnsan Sergisi fotoğrafseverlerle buluştu

Tarım Bakanlığı: Kararında yiyin

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bu konu hakkında bir video yayınlanarak ülkemizin kültüründe ve beslenmesinde önemli yer tutan gıdalar hakkındaki olumsuz birçok beyanın yersiz olduğuna dikkat çekti; “Gönlünüze göre yiyin ama kararında yiyin” mesajını verdi.

Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz…


  ‘Üstün vasıflı’ sığırlar dünyaya merhaba dedi

Videoda gösterilen ve bazı çevreler tarafından yenilmemesi gerektiği ifade edilen gıdaların hepsinin “birbirinden güzel, birbirinden lezzetli” olduğunun altı çizildi.

Videoda başta kırmızı et, kuru fasulye, pilav, çorbalar, sahanda yumurta, tavuk, balık, peynir çeşitleri, ekmekler, taze meyve ve sebzeler gösterilerek bu gıdaların tüketiminde miktara dikkat edildiği müddetçe bir sakınca bulunmadığı mesajı verildi.


Melis Demirci

Bir Cevap Yazın