Sıcak tüketilen lezzetlere özel yağ: Turyağ Puffya

-
Sıcak tüketilen lezzetlere özel yağ: Turyağ Puffya

Pastacılık yağlarının köklü markası Turyağ, %100 susuz yağ gerektiren, sıcak tüketilen tüm milföy hamurları, kruvasan, kuru poğaça, boyoz ve börek çeşitleri için özel ürettiği Turyağ Puffya’yı İzmir’den sonra İstanbul’da sektörün beğenisine sundu.

turyag-puffya-www.gidahatti.comGeçen yıl, küresel gıda bileşenleri üreticisi Cargill bünyesine katılan Turyağ, pastacılık yağlarındaki iddiasını yeni ürünleriyle devam ettiriyor. Turyağ, başta kuru poğaça, kruvasan ve boyoz olmak üzere sıcak tüketilen pastacılık ürünleri için geliştirdiği Turyağ Puffya’yı İstanbul’da basınla birlikte sektörün temsilcileri ve bayilerine tanıttı.

İstanbul The Marmara Otel’de gerçekleştirilen basınla sohbet toplantısında konuşan Turyağ Ticaret Müdürü İnanç Işık, yerel ve yöresel lezzetlerin Türkiye için önemini vurgulayarak, yeni ürünler için de hazırlıkların devam ettiğinin altını çizdi.

Turyağ Puffya İzmir’den sonra İstanbul’da tanıtıldı

Eylül ayınturyag-puffya-www.gidahatti.comda İzmir’de gerçekleştirilen lansmanın ardından, İstanbullu lezzet ustaları ve sektör temsilcileriyle bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını ifade eden Işık, Cargill’in bitkisel yağlar alanındaki küresel uzmanlığı ile Turyağ’ın bir asırlık deneyim ve yerel pazar bilgisinin birleşmesinden doğan sinerjinin sektöre yeni bir soluk getireceğini kaydetti.

Pastacılık Yağları grubunda, Turyağ Özel, Turyağ Krema, Turyağ Börek, NTY ve STY gibi pazarda yüksek
performanslı ürünleriyle tanınan marka, endüstriyel yağlar ürün grubunda da araştırma & geliştirme faaliyetlerine paralel yeni ürünler geliştirmeye devam ediyor.

Müşteri odaklı hizmet ve ihtiyaca yönelik ürün geliştirme alanındaki yetkinliklerinin altını çizen Işık, “Gerek endüstriyel yağlar gerekse pastacılık yağları ürün gruplarında pazarın mevcut ihtiyaçlarını okuyarak geliştirmekte olduğumuz yeni ve inovatif ürünlerimizi müşterilerimizle buluşturmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

ediz-aksoyCargill Gıda Ortadoğu, Türkiye & Kuzey Afrika Kurumsal İlişkiler Direktörü Dr. Ediz Aksoy ise şirketin son birkaç yıl içerisinde Türkiye’de büyümeye yönelik attığı adımlara dikkat çekti, Turyağ’ın Balıkesir’de bulunan üretim tesislerine yatırımlarının devam ettiğini söyledi. Büyüme hamlelerine paralel olarak sürdürülebilirliğin önemini de vurgulayan Aksoy, “Cargill olarak sürdürülebilir gıda, tarım, endüstriyel ürünler ve hizmetlerin en güvenilir tedarikçisi olma amacındayız. Birlikte yaşadığımız ve çalıştığımız çiftçiler, müşteriler, yerel yönetimler ve toplumlar ile birlikte 150 yıllık deneyimimizi paylaşıyor, dünyanın sorumlu bir şekilde beslenmesi ve çevresel etkiyi en aza indirmek için var gücümüzle çabalıyoruz. Bu doğrultuda küresel çözüme katkıda bulunabilmek için on yılı aşkın süredir sorumluluk sahibi tedarik zincirleri kurmak için çalışıyoruz. Çalışmalarımız güvenilir ve besleyici gıda üretimi, sürdürülebilir tarım uygulamaları ve çevre üzerindeki olumsuz etkinin azaltılması gibi pek çok girişimi içeriyor” diye konuştu.

1916 yılında İzmir Turan semtinde kurulan küçük bir yağhanenin devamı olan Turyağ, bitkisel margarin üretimine yönelik yatırımlar yaparak, 1932’de ilk bitkisel margarini piyasaya sundu. 1996’da yönetim merkezi İstanbul’a taşınan Turyağ, 2008 yılında ise üretimini Balıkesir’deki üretim tesislerine taşıdı.

Ülkemizin önde gelen bitkisel yağ üreticilerinden Turyağ’ın perakende markaları hariç, endüstriyel ve pastacılık yağları ile entegre tesislerini 2014 yılında devralan küresel gıda devi Cargill, 1960 yılında yerli ortaklık sözleşmesi ile Türkiye’de faaliyet göstermeye başladı. Cargill olarak ticarete ise 1986 yılında başlandı.

Şirketin Türkiye’de İstanbul, Bursa, Balıkesir, İzmit, Adana ve Ankara olmak üzere altı farklı ilde 400’den fazla çalışanı bulunuyor. Cargill’in faaliyet gösterdiği başlıca sektörle  ise gıda, tahıl & yağlı tohumlar ve endüstriyel&bio-endüstriyel ürünler.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın