Şeker her zaman hayatımızda olacak!

-
Şeker her zaman hayatımızda olacak!

Coca-Cola başkanı ve COO’su obezite ve diyabet endişelerine rağmen şekerin ortadan kalkacağını düşünmediğini söyledi.

Pazartesi günü New York’ta düzenlenen Beverage Digest konferansında konuşan Coca-Cola başkanı ve COO’su James Quincey, şekerin ortadan kalkacağını düşünmediğini söyledi. Şeker tüketiminin kırk yıl önceki gibi olduğunu belirten Quincey, bunun bir gecede değişemeyeceğini belirtti.

Ancak obezitenin şeker tüketimiyle ilişkilendirildiğini belirten Quincey bu sorunu çözmek için endüstrinin daha fazla ambalajlama ve ürün çeşidi yaratmak gibi farklı yollar bulup daha fazla çalışması gerektiğini söyledi.

Kötü izlenim

Coca-Cola obezitenin en büyük nedeninin kötü beslenme olmadığını ileri süren araştırmaya finansman destek sağladığı için bu yıl eleştirilerin hedefi oldu. Kendisine bu tartışma hakkında sorular yöneltildiğinde Quincey, şirketin temsil ettiği şeyin bu olmadığını söyledi.

Gölgede kalmak istemeyen bir firma olduklarını belirten Quincey, gerçeklerden yana olduklarını söyledi ve dünyada iyi beslenmemiş insandan çok obez insan olduğunu belirtti. Dahası ya firmaların düzenlemesiyle ya da tüketicilerin ölçülü olmalarıyla kalori miktarının doğal olarak azalacağını belirtti.

Gazlı içecek vergisi adil değil!

james-quincy-www.gidahatti.comQuincey, gazlı içecek vergisinin bu sorunları çözmeyeceğine inandığını söyledi. Bu vergilerin Amerika ve Meksika genelinde bazı şehirlerde uygulandığını söyleyen Quincey, bu uygulamanın Hindistan gibi diğer bazı bölgelerde de tartışıldığını ancak bunun iyi bir fikir olmadığını söyledi.

Asıl sorunun obezite olduğunu söyleyen Quincey, bu vergilerle hükümetin “ek gelir” peşinde olduğunu belirtti.

Ancak Coca-Cola ve diğer gıda ve içecek üreticilerinin bu soruna bir çözüm bulmak ve tüketicilere farklı seçenekler sunmak için bir araya gelmesi gerektiğini belirtti.

Aspartam ‘kalıcı bir kriz değil’

Amerikalıların yapay bir tatlandırıcı olan aspartamın tadını sevmediğini belirten Quincey, firmanın diyet ürünlerinde herhangi bir düzenleme olmayacağını söyledi.

Light ve Zero içeceklerin artmasının olumlu bir trend olduğunu söyleyen Quincey, aspartamın azalacağını çünkü insanların bu tarz ürünlere güvenmediğini ve bir şeye olan güveninizi kaybettiğinizde yapılacak en kolay şeyin o ürünü tüketmemek olduğunu söyledi.

Dahası Quincey şu an ki algı ne olursa olsun tüketicilerin yıllar içinde Coca-Cola ismine aşina olmaları nedeniyle tekrar bu ürüne yöneleceklerini belirtti.

Tüketicilerin para harcamak istediğini belirten Quincey onlara para harcatacak farklı ürün seçenekleri yaratılması gerektiğini vurguladı.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın