Şeffaf Mutfak Projesine Altın Pusula Ödülü

-
Şeffaf Mutfak Projesine Altın Pusula Ödülü

Gıda ve içecek üretim tesisleri, restoranlar, kafeler, cateringler, okullar, şarküteriler ve kasaplar gibi tüm yeme içme mekanlarının uygun hijyen standartlarına ulaşmasını hedefleyen Şeffaf Mutfak Projesi,  Altın Pusula Ödülüne layık görüldü.

Çekmeköy Belediyesi’nin Sealed Air iş birimi Diversey Care ortaklığında, ilçedeki Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından ‘Birlikte Daha Güzel’ temasıyla, 15.’si gerçekleştirilen Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri dün akşam yapılan görkemli bir törenle sahiplerini buldu.

seffaf-mutfak-projesi-gidahatti

Ödül kazanan projelerden biri de Çekmeköy ilçesindeki; gıda ve içecek üretim tesisleri, restoranlar, kafeler, cateringler, okullar, şarküteriler ve kasaplar gibi tüm yeme içme mekanlarının uygun hijyen standartlarına ulaşmasını hedefleyen Şeffaf Mutfak Projesi oldu.

Geçtiğimiz Aralık ayında başlayan proje, sunduğu üstün çözümlerle, daha temiz ve daha sağlıklı bir gelecek için faaliyetlerini sürdüren Sealed Air’in iş birimi Diversey Care ortaklığında sürüyor.

Proje çerçevesinde yapılan denetimler sayesinde, mekanların gıda güvenliği şartlarına uygun hale getirilmesi ve doğru hijyen seviyesine ulaşması hedeflenirken, müşteriler nezdinde güvenilir ve sürdürülebilir işletmeler yaratmak amaçlanıyor.

seffaf-mutfak-projesi-1-gidahatti

Altın Pusula Ödülleri’ne 207 proje başvurdu!

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın’ın seçici kurul başkanlığını yaptığı 15. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’ne bu yıl, 135 adet kurum ve 72 adet Genç İletişimci Projesi olmak üzere toplam 207 başvuru yapıldı.

Sealed Air Genel Müdürü Gökhan Özdöl, Kurumsal sorumluluk kategorisinde ödül alan Şeffaf Mutfak Projesi’ne ilişkin şunları kaydetti:

“Yaklaşık bir yıldır Çekmeköy ilçesindeki tüm gıda işletmelerinin uygun hijyen standartlarına ulaşması için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Periyodik olarak denetlenen işletmeler içerisinde standartlara uygun olanları Şeffaf Mutfak Sertifikası ile ödüllendiriliyor ve takibine devam ediyoruz.

28 Mayıs Cumartesi günü bir festival gerçekleştirerek sertifika alan tüm işletmelerimizi halkımıza lanse ettik ve oldukça keyifli bir gün geçirdik. Bizleri bu ödüle layık gören başta TUHİD olmak üzere herkese teşekkürlerimi iletiyorum.”

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın