Ramazan’da Beyaz Ette İndirim

-


Ramazan’da Beyaz Ette İndirim

Beypiliç Genel Müdürü Sait Koca, Vatandaşların Ramazan Ayı Boyunca Bol Bol Ve Uygun Fiyata Et Yemesi Için Firma Olarak Tavuk Fiyatlarını Yüzde 5 Düşürdüklerini Söyledi.

Koca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ramazan ayı nedeniyle bir kampanya yaptıklarını belirtti.
Ramazan ayında beyaz et fiyatlarını geriye çekeceklerini anlatan Koca, “Ramazan ayında fiyatları geriye çektik. Bizimle birlikte diğer beyaz et firmaları da fiyatlarını geriye çekecektir. Vatandaşlar ramazan ayı boyunca bol bol ve uygun fiyatta et yesin diye fiyatları yüzde 5 düşürdük.” diye konuştu.

Koca, ramazan ayı nedeniyle diğer beyaz et üreticilerinin de fiyatlarını peyder pey düşüreceğini dile getirerek, “Pazartesiden itibaren tavuk eti yüzde 5 ila 7 daha ucuz satılacak. Bu da vatandaşın beyaz ete yönelmesini sağlayacak. Ramazanda normal dönemin yüzde 10-15 üzerinde bir tavuk eti tüketimi oluyor.” şeklinde konuştu.

Diğer taraftan yaz mevsiminin gelmesi ve piknik sezonunun açılması ile birlikte piyasada tavuk etine zam geleceği konusunda bazı endişelerin olduğunu da belirten Koca, şunları söyledi:

“Bizde ki operasyon şöyledir hangi ay hangi fiyat olduğu değil yıl sonunda artış olup olmadığı önemli. Biz belirli aylarda zarar ederiz belirli aylarda kazanırız. Yıl sonunda artı çıkıyorsa mesele yok. Mesela geçen Kasaplar Federasyonu başkanının bir açıklaması vardı. ‘Çok zam yaptılar’ diye. Böyle bir şey yok. Bizim kanat fiyatı 100 liraysa kış mevsiminde 50 liraya düşüyor. Yaz gelince tekrar 100 liraya çıkınca yüzde 100 zam gibi geliyor. Halbuki zam değil normal fiyatına geliyor. Bu nedenle yüksek bir zam gelmiş gibi oluyor. Bu tür ürünler sezonluk ”

(AA)

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın