Perakende sektörüne yatırım için İstanbul’a geldiler

-
Perakende sektörüne yatırım için İstanbul’a geldiler

Türkiye pazarına girme koşullarını araştırmak üzere yiyecek ve içecek sektöründe faaliyet gösteren sekiz İngiliz firmasının temsilcileri, İngiltere Ticaret ve Yatırım Ajansı’nın (UKTI) organizasyonuyla İstanbul’a geldi. İngiliz firma temsilcilerine, Türkiye perakende sektörünü İngiltere merkezli Tesco’nun sahibi olduğu Kipa yöneticileri anlattı.

Türkiye, 80 milyona yaklaşan nüfusunun yanı sıra genç nüfusundaki artışın da etkisiyle, perakende sektöründe yabancı yatırımcılar için oldukça cazip bir pazar sunuyor.  Bu durumun son göstergesi, Türkiye perakende sektöründe yatırım yapmak isteyen İngiliz firma temsilcilerinin İstanbul ziyareti oldu.

Açılışını İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosu ve Ticaret Direktörü Leigh Turner’ın yaptığı etkinlikte, gelen heyete hukuki mevzuat, ithalat işlemleri gibi konularda brifing verildi. Türkiye pazarına girmeyi düşünen İngiliz firma temsilcileri, gıda perakendesine ilişkin bilgileri ise Kipa Pazarlama ve Ticari Direktörü Ali Öztekin’den dinledi.

kipa-Ali-Oztekin-www.gidahatti.com“Tecrübemizi paylaşarak katkı sağlıyoruz”

Türkiye’deki perakende sektörünün gelişim süreci ve pazarın durumuna ilişkin güncel bilgilerin yer aldığı bir sunum yapan Öztekin, Türkiye pazarında başarılı olmak isteyen bir markanın hazırlıklı olması gereken koşulları anlattı.

Geleceğe damga vuracak perakende trendlerine de değinen Öztekin, Türkiye’deki müşteri profili hakkında ayrıntılı bir analiz sundu. Türkiye’de aile kavramının önemini vurgulayan Kipa Direktörü Öztekin, son dönemde doğal ürünlere yönelik ilginin arttığının altını çizdi. Kipa’nın operasyon sistemi ve sunduğu kesintisiz hizmet anlayışına da değinen Öztekin, sunumun ardından firma temsilcilerinin sorularını yanıtladı.

İngiliz firma temsilcilerine sunumuyla ilgili bir açıklama yapan Öztekin, “Türkiye, kendine has dinamikleri olan ve büyüme potansiyeli taşıyan bir perakende pazarına sahip. Kipa olarak bu pazara liderlik eden şirketler arasında yer alıyoruz. Sahip olduğumuz engin tecrübe ile Türkiye pazarına girmek isteyen yabancı firmalara yön göstermeye ve her alanda ülkemize katkı sağlayacak çalışmalara imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın