Patates üreticisine belediye desteği!

-
Patates üreticisine belediye desteği!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, düşük fiyat nedeniyle ürünü tarlada kalan üreticiyi desteklemek için  800 – 1000 ton arasında patates alımı yapacaklarını açıkladı. Büyükşehir, bu patatesleri düşük gelirli vatandaşlara dağıtacak.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynep Altıok, İzmir milletvekilleri Zekeriya Temizel, Musa Çam, Mustafa Balbay,  Özcan Purçu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İl Başkanı Alaattin Yüksel, ilçe belediye başkanları, CHP İzmir İl ve Ödemiş ilçesi yönetim kurulu üyeleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi meclis üyelerinin de yer aldığı heyet, patates hasat sezonunun başladığı günden bu yana fiyatların dipte olduğu Ödemiş’te incelemelerde bulundu.

patates-izmir-gidahatti

Üreticiye müjde

CHP Ödemiş İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ödemiş’te patates üreticisinin yaşadığı krizi çözmek için çalıştıklarını belirterek, üreticiden 800  ile 1000 ton arasında patates alacaklarını ve düşük gelirli ailelere dağıtacaklarını söyledi.

İncir üreticileri de yalnız değil!

Parti ayrımı yapmaksızın kentin kalkınması için çalıştıklarını hatırlatan Başkan Kocaoğlu, “Ne Ödemiş’te ne Beydağ’da ne Konak’ta ne de Dikili, Bergama, Kınık’ta İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin toplumla arasındaki güvenini sarsacak söylemler bize hiçbir şey yapamaz. Hemşehrilerimiz bizim çalışma prensibimizi,  duruşumuzu,  adaletimizi biliyor. Çünkü biz doğru projeler üretip, kaynakları israf etmeyip sadece belediye hizmeti vermiyor, kentin kalkınması için de çalışıyoruz. Çünkü biz kırsalın kalkınmasından, tarımından, hayvancılığından kendini sorumlu tutan Türkiye’nin ilk ve örnek belediyesiyiz” diye konuştu.

izmir-odemis-aziz-kocaoglu-gidahatti

Her köye hizmet gelecek

İzmir Büyükşehir sınırlarına bağlanan 9 yeni ilçeye daha iyi hizmet götürmek için şube müdürlükleri oluşturduklarını belirten Başkan Kocaoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Koç” gibi proje!

“Biraz gecikiyor görünebiliriz ama 2004 yılında bize bağlanan 10 ilçedeki deneyimimizle daha hızlı hareket ediyoruz. Zaman zaman ‘hizmet karşı köye geldi, bize gelmedi. Cezalandırılıyoruz’ gibi söylemler oluyor. Bunların hepsi safsata. Her köye girilecek. En acilinden başlamak üzere hizmetleri adil olarak dağıtarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Üreticinin sorunlarını dinledi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İl Başkanı Alattin Yüksel, İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel ile birlikte Ödemiş Patates Pazarı’nı ziyaret ederek üreticinin sorunlarını dinleti. Pazarın ardından Ödemiş Ticaret Odası’na geçen Başkan Kocaoğlu’na, oda üyeleri patates üreticilerine verdikleri destekten ötürü teşekkür etti.

patates-izmir-ayiklama-gidahatti

Başkan Aziz Kocaoğlu, daha sonra Mehmet Birlik’e ait tesise geçerek patates ayıklama işlemi yaptı.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın