Papağan Kuruyemiş yeni ambalajları ile ödüle uzandı

-
Papağan Kuruyemiş yeni ambalajları ile ödüle uzandı

Türkiye’nin önde gelen paketli kuruyemiş markalarından Papağan Kuruyemiş’in kısa süre önce piyasaya sunduğu yeni ürün ambalajları, Ambalaj Sanayicileri Derneği’nin (ASD) Ambalaj Ay Yıldızları Ödülleri’nde, ‘Grafik Tasarım’ kategorisinde ‘Yetkinlik’ ödülü aldı.

latif-emekci-hakan-ozhuy-www.gidahatti.comAmbalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları 2015 Yarışması’na toplam 169 eser katıldı. Dokuz farklı kategoride değerlendirilen çalışmaların 88’i ödül almaya hak kazandı. Papağan Kuruyemiş, yeni ürün ambalajlarıyla “Yetkinlik” ödülüne layık görüldü.

İstanbul’da Shangri-La Bosphorus Oteli’nde düzenlenen törende Papağan Kuruyemiş’in ödülünü, Papağan Kuruyemiş Yönetim Kurulu Üyesi Latif Emekçi, Ambalaj Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Özhuy’dan aldı. Seçici kurula teşekkür eden Latif Emekçi, “Bu ödül yenilikçi çalışmalarımızda bizi motive edecektir” dedi.

Daha güçlü görsellik, daha pratik kullanım

Papağan Kuruyemiş’in “2015 Yeni Ambalaj Tasarımları”, büyük boy ve küçük boy olarak hazırlandı. Ambalajlar, açıldıktan sonra ürünün tazeliğini koruyabilmesi amacıyla kilitli torba olarak da bilinen zipli paketler olarak düzenlendi. Ayrıca kolay açma çentikleri eklenerek tüketiciye yönelik kullanım pratikliği sağlandı.

papagan-kuruyemis-www.gidahatti.comPaket tasarımında özellikle sağlıklı atıştırmalık vurgusu yapılarak, ambalajın içindeki ürünler ön plana çıkarıldı. Bu amaçla ürün görselleri paketlerin ön yüzünün tamamına yayıldı. Paket tasarımında çiftlik hissiyatını uyandırmak ve doğallığın altını çizmek amacıyla tahta kaşık ve kesim tahtası, hasır dokuma, ağaç parçaları kullanıldı. Marka kimliğinin bir uzantısı olarak, ürünlerin doğal ve taze oluşunu vurgulamak adına ambalajlara tarla, traktör ve çiftlik siluetleri işlendi.

Papağan Kuruyemiş, yeni ambalajları ve 40’ı aşkın ürün çeşidiyle Türkiye’nin önde gelen perakende noktaları ile ulusal ve yerel marketlerde tüketicilere sunuluyor.

Ambalaj Sanayicileri Derneği, geleneksel Ambalaj Ay Yıldızları Ödülleri ile çeşitli kategorilerde başarılı ambalajları ödüllendiriyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın