Nestlé Japonya’ya Altın Kaplamalı KitKat Getiriyor

-
Nestlé Japonya’ya Altın Kaplamalı KitKat Getiriyor

Nestlé Japonya’daki müşterilerine eşsiz bir ürün sunmak adına altın yaprakla kaplanmış KitKat çikolatalarını sunacak. Tek tek satılacak olan parmak uzunluğundaki çikolata barının fiyatı ise 50 TL.

Japonya’da çilekten wasabiye ve yeşil çaya kadar 200’den farklı tatta KitKat ürünleri satan Nestlé için Japonya benzersiz bir pazar. Daima farklı tatlar peşinde olan Japon tüketicisi için bu tür sınırlı üretimler oldukça cazip olmakla birlikte Nestlé için de büyük bir reklam fırsatı yaratıyor.

Sadece 500 tane ile piyasaya çok sınırlı sayıda sürülecek olan çikolataların anında tükeneceği öngörülüyor. Sunduğu miktardan çok koleksiyon değeri taşıyacak olan altın kaplamalı KitKat çikolatalarıysa altın etkileşimsiz bir madde olduğu için sağlığa zararsız.

Hediye kültürü oldukça gelişmiş olmasının KitKat’ın başarısının altına yatan temel etken olduğunu belirten Nestlé, Japonya’nın farklı bölgelerine tatile giden tüketicilerin o yöreye özel tatlara sahip KitKat çikolatalarını hediye olarak beraberinde götürmeleri, KitKat’ın isminin ülkeye kısa sürede yayılmasını sağlamış.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın