Müşterilerin alışverişteki yeni önceliği: Sürdürülebilirlik

-
Müşterilerin alışverişteki yeni önceliği: Sürdürülebilirlik

Kategori Mağazacılığı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım, “Tüketicimizin sürdürülebilirlik kavramındaki algı değişimine ayak uydurmak zorundayız.” dedi.

Perakende sektörünün önemli temsilcilerinin üye olduğu Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD) ve Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) sektörün gündemini takip eden etkinliklerini sürdürmeye devam ediyor.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Perakendede Sürdürülebilirlik Sempozyumu”nda perakende sektörünün gündeminde yeni öncelik olarak belirlenen bu alandaki örnek uygulamalar paylaşıldı.

Sempozyumda, perakendenin farklı kategorilerinde yürütülen çevre, enerji, yönetim konularındaki sürdürülebilirlikle ilgili projelerin detaylarının yanı sıra yeni oluşumlar ve örnek uygulamalar hakkında bilgi aktarıldı.


  Bakterilerle doğayı koruyacaklar

Sempozyumun açılışında konuşma yapan KMD Yönetim Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım ise; perakende sektörünün, topluma en yakın sektörlerden biri olması bakımından çevre bilincinin oluşturulması için büyük önem taşıdıklarını ifade etti.

“Sürdürülebilirlik algı değişimine ayak uydurmalıyız”

Gökyıldırım, “Bu nedenle 5 Haziran Çevre Günü’nü de sahiplenerek çevreyi ve dünyayı korumaya yönelik aktiviteleri yoğunlaştırmayı, gelecek senelerde daha kapsamlı projeler üretmeyi hedefliyoruz.


  2025 hedeflerine koşar adım ilerliyor

Tüketicinin yön verdiği bir sektörüz ve tüketicimizin sürdürülebilirlik kavramındaki algı değişimine perakendeciler olarak mutlaka ayak uydurmak zorundayız. Bu değişim için çok büyük yatırımlar yapmaya da gerek olmayabiliyor. Çok ufak değişiklikler ve yatırımlarla da, eğer sürdürülebilir kılabiliyorsak, çevreye, kaynaklarımıza, toplumumuza fayda sağlayabiliyoruz” dedi.

İHA


Melis Demirci

Bir Cevap Yazın