McDonald’s Big Mac Coin’ler, 9 Ağustos’tan itibaren Türkiye’de!

-
McDonald’s Big Mac Coin’ler, 9 Ağustos’tan itibaren Türkiye’de!

McDonald’s’ın küresel ikon ürünü Big Mac’in 50’nci yaşına özel çıkardığı ‘Big Mac Coin’ler, 9 Ağustos’ta Türkiye’de… McDonald’s mobil uygulamasındaki Big Mac Coin fırsatını kullandıkça kazanılacak ‘Big Mac Coin’lerle 50’den fazla ülkede McDonald’s restoranlarından bedava Big Mac alınabilecek. 5 farklı tasarıma sahip, nakit değeri olmayan ‘Big Mac Coin’ler, koleksiyoncuların da gözdesi olacak.

McDonald’s, efsane ürünü Big Mac’in 50’nci yaşını ‘Big Mac Coin’ ile ölümsüzleştiriyor. Türkiye’de 9 Ağustos’ta başlayacak kampanya dahilinde, Big Mac sevenler McDonald’s restoranlarında McDonald’s mobil uygulaması üzerinden ‘Big Mac Coin’ teklifini seçerek verecekleri Big Mac menü siparişlerinde bir adet ‘Big Mac Coin’ kazanma fırsatı yakalayacak. Bir adet ‘Big Mac Coin’ karşılığında bir adet Big Mac bedava alınabilecek.

1 Big Mac Coin = 1 Big Mac

‘Big Mac Coin’ler, Big Mac’in her on yılını temsil eden beş farklı tasarıma sahip… Ön yüzünde Big Mac’in 50’nci yıldönümü kutlanırken, arka yüzünde son 50 yılda dünyayı etkileyen gelişmeler yer alıyor. 70’lerin ‘çiçek gücü’, 80’lerin pop sanatı, 90’ların soyut şekilleri, 2000’leri simgeleyen teknoloji ve 2010’lardaki iletişim evrimi ‘Big Mac Coin’ tasarımlarına ilham verdi. Ayrıca ‘Big Mac Coin’lerde Arapça, İngilizce, Endonezce, Çince, Portekizce, Fransızca ve İspanyolca olmak üzere yedi farklı dil yer aldı.


  Fast food devinden kripto para atağı!

“Hamburger” denilince milyonlarca insanın aklına gelen Big Mac, tam 50 yıl önce McDonald’s’ın ilk işletmecilerinden Michael “Jim” Delligatti tarafından misafirlerin istekleri doğrultusunda hazırlandı. Özenle hazırlanan hamburger ekmeği, iki dana köftesi, taptaze marulu ve turşusuyla birlikte özel Big Mac sosu, onu küresel bir ikon yaptı. Türkiye’de de her yıl yaklaşık 10 milyon kişi, aynı cümleyi kuruyor: “Bir Big Mac menü alabilir miyim?”

Big Mac Endeksi

Big Mac sadece efsane lezzetiyle McDonald’s standardizasyonunun sembolü değil, aynı zamanda tüm dünyada kullanılan finansal bir gösterge… Big Mac Endeksi, bir hızlı servis sektörü ürünü üzerine kurulan ilk finansal gösterge olarak tam 22 yıldır ekonomistler tarafından referans olarak kullanılıyor. Dolar karşısında diğer para birimlerinin değerlerini hesaplamanın en kolay yolu olarak görülüyor.


  Fast-food devinden çevre için çok önemli karar!

Nakit değeri yok

McDonald’s, Big Mac’in 50’inci yılı nedeniyle dünyada milyonlarca Big Mac Coin’i tüketicilerine dağıtıyor. Türkiye’de de nakit değeri olmayan, 40 bin adetle sınırlı olmak üzere ‘Big Mac Coin’ler, 31 Aralık 2018’e kadar McDonald’s restoranlarında bir ücretsiz Big Mac için kullanılabilecek. Kampanya paket serviste ve havalimanı restoranlarında geçerli değil. Big Mac Coin, sadece McDonald’s mobil uygulamasındaki Big Mac Coin teklifi kullanılarak restoran içerisinde verilecek Big Mac Menü siparişlerinin yanında alınabilecek.

mcdonalds-gidahattiTürkiye’de McDonald’s

‘BrandZ En Değerli 100 Küresel Marka’ çalışmasına göre dünyanın en değerli 8. markası olan ve Türkiye’de ilk restoranını 1986 yılında açan McDonald’s, 2005 yılından bu yana Anadolu Grubu (Anadolu Endüstri Holding) çatısı altında faaliyet gösteriyor. Bugün yaklaşık 260 restoranı ve 6000 civarında çalışanı ile yılda 100 milyon kişiye hizmet veren McDonald’s, sunduğu ürün ve hizmetlerin %95’ini Türkiye’de üretim yapan tedarikçilerden temin ediyor.


Melis Demirci

Bir Cevap Yazın