Kuruyemiş sektöründe hareket var!

-
Kuruyemiş sektöründe hareket var!

Türkiye kuruyemiş sektörünün devlerinden Peyman, İngiliz Bridgepoint fonuna satılırken, Papağan Kuruyemiş, yeni fıstık takımını sahaya sürdü!

İngiliz özel sermaye fonu Bridgepoint, hissedarları arasında Esas Holding’in de bulunduğu kuruyemiş üreticisi Peyman’ı satın aldı.

esas-holding-gidahatti

Peyman 30 ülkeye ihracat yapıyor

Bridgepoint’ten yapılan açıklamada, hissedar konumundaki Esas Holding ve Peyman’ın kurucularıyla yapılan anlaşmanın tutarı belirtilmedi. Bridgepoint açıklamasına göre, 2 milyar dolarlık Türkiye kuruyemiş pazarının önde gelen oyuncularından biri konumunda bulunan Peyman; 30’dan fazla ülkeye ihracat da yapıyor.

peyman-urun-gidahatti

Reuters Nisan ayında kaynaklara dayandırdığı bir haberinde, Peyman Gıda’nın tamamının özel sermaye fonu Bridgepoint’e 110 milyon dolara satışı için anlaşıldığı bilgisine yer vermişti.

Papağan Kuruyemiş K-Nut takımı

Türkiye’nin önde gelen kuruyemiş kuruluşlarından Papağan Kuruyemiş ise “Acıların fıstığı” sloganıyla yeni fıstık takımını sahaya sürdü. K-Nut markasıyla market, bakkal ve büfelerde satışa sunulan fıstık takımına Tuzlu ve Taco Soslu Kızartılmış Yer Fıstığından sonra şimdi de Acı Soslu’su dahil oldu.

Fıstık, kalp hastalıklarına karşı da “Fıstık” gibi…

papagan-acili-gidahatti

Papağan Kuruyemiş, K-Nut markasını yeniledi ve genişleterek üç kişilik bir takıma dönüştürdü. Daha önce sadece Tuzlu Kızartılmış ve Taco Soslu olarak market, bakkal ve büfelerde yerini alan K-Nut, hem ambalajını yeniledi hem de kendine güvenen fıstıkçılar için Acı Soslu’yu portföyüne ekledi.

Fıstıklardan fıstık beğen!

Tuzlu Kızartılmış Yer Fıstığı, sadeliği tercih eden ve günün her saatinde küçük açlıkları tadı-tuzu yerinde bir atıştırmalıkla karşılamak isteyenler için hazırlandı. Taco Soslu Kızartılmış Yer Fıstığı ise hayatına baharat katmayı sevenleri hedefliyor. Çok hafif acılı olan bu seçenek, domates sosu ve sarımsak ile zenginleştirildi.

Yeni yüzüyle tüketicilerinin karşısına çıktı

Fıstık takımına son olarak eklenen Acı Soslu Kızartılmış Yer Fıstığı, Jalapeno biberi ile hazırlandı. Yeni ürün, acı konusunda kendine güvenen atıştırmacılara hitap ediyor.

papagan-tuzlu-gidahatti

K-Nut’un 2016 yılı başında yenilenen ürün ambalajlarında, güçlü görsellik sağlayan önyüz ve ürün içeriğine ilişkin daha fazla bilgi içeren arka yüz yeniden tasarlandı.

Papağan Kuruyemiş K-Nut Tuzlu Kızartılmış, K-Nut Taco Soslu Kızartılmış ve K-Nut Acı Soslu Kızartılmış Yer Fıstığı ürünleri, Türkiye’nin önde gelen perakende noktalarında, bakkal ve büfelerde 75 ve 200 gramlık ambalajlar halinde satışa sunuluyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın