Kristal Su, 8 milyon liralık modernizasyon yatırımını tamamladı

-

Kristal Su’nun Sapanca fabrikasının üretim kapasitesi, 8 milyon TL’lik modernizasyon yatırımıyla saatte 45 bin şişeye çıktı.

Kristal Su fabrikasında modernizasyon çalışmalarının tamamlanması dolayısıyla CEO Burak Erdoğan ve bölge müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreninde konuşan Fabrika Müdürü Ahmet Ferik, yenilenen yüzüyle hizmete devam edecek olan Kristal Su Sapanca Fabrikası’na toplamda 8 milyon TL’lik yatırım yapıldığını söyledi.

Yapılan yeniliklerle birlikte fabrikanın bir saatte 45 bin şişe su üreteceğini belirten Ferikli, şunları kaydetti:

“Suyumuzun en büyük özelliği, tek kaynaklı olması. Samanlı Dağları’nın yaklaşık bin 500 metre rakımından çıkıp, fabrikamızda şişelenerek vatandaşlarımıza gönderilmektedir. Kaynağımız isale hattı dediğimiz hatla hava ile temas etmeden, tamamen kapalı ortamda 14 kilometrelik bir yol kat ederek işletmemize ulaşmaktadır.

Son teknoloji ile üretime devam edebilmek adına yenilikler yaptık. Tabandan tavana kadar çalışmalarımızı tamamladık. Önleyici maddeler ile yüzeyleri kapladık. Suyun kalitesi ve kapasitesini ilgilendiren faktörlerle ilgili tedbirlerimizi aldık. Eskimiş olan su hatlarımızı paslanmaz kromlarla yeniledik. Makine yatırımlarımız da oldu. Fabrikanın esas özelliği, ürünlerin kaynağından sofraya kadar havayla ve insan eliyle hiçbir şekilde temas etmemesidir.”

Daha sonra CEO Burak Erdoğan, Kristal Su Sapanca Fabrikası Müdürü Ahmet Ferik ve bölge müdürleri ile fabrikayı gezdi

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın