Kılıçdaroğlu: CHP iktidarında her köyde en az bir ziraat mühendisi olacak

-
Kılıçdaroğlu: CHP iktidarında her köyde en az bir ziraat mühendisi olacak

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu. 21 Mayıs’ın Dünya Süt günü olduğunu anımsatarak, “Süt üreticilerinin sorunlarını bizden başka kimse dile getirmiyor. Çözüm üretmek boynumuzun borcudur. Çözüm için yerel yönetimlere talimat verdim” dedi. 2016 Tarımsal destekleme kararnamesi hakkında da değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, “Bu kararname, işsizlik yaratma kararnamesi gibi ortalıkta geziniyor. CHP iktidarında her köyde en az bir ziraat mühendisi olacak” ifadelerini kullandı.

Sütün çok faydalı bir besin olduğunu vurgulayan CHP lideri,  çocukların düzenli olarak süt içmesi gerektiğine işaret etti. 21 Mayıs’ın Dünya Süt günü olduğunu anımsatan Kılıçdaroğlu, süt fiyatlarına dikkat çekerek, “Süt üreticilerinin sorunlarını bizden başka kimse dile getirmiyor. Çözüm üretmek boynumuzun borcudur. Çözüm için yerel yönetimlere talimat verdim” diye konuştu.

CHP’den Hakkari’de 2 bin 700 aileye gıda yardımı

sokak-sutu-gidahatti

“2016 Tarımsal destekleme kararnamesinde istihdam ve teşvik miktarlarının düşürüldü”

Kemal Kılıçdaroğlu ayrıca, yayınlanan 2016 Tarımsal destekleme kararnamesi hakkında da sert eleştirilerde bulundu.  Yeni kararnamede istihdam ve teşvik miktarlarının düşürüldüğünü bildiren CHP lideri, “Kararname, işsizlik yaratma kararnamesi gibi ortalıkta geziniyor. Tarımı desteklemek için karar almışlar, aslında güzel bir karar. Her ziraat odası için 8 uzman çalıştırıyorlardı ve 36 bin liralık teşvik veriliyordu. Şimdi, o 8 kişi 2’ye indirildi. Teşvik ücreti de 20 bin liraya düşürüldü. Bütün ziraat mühendislerine, veteriner hekimlere, teknik elemanlara sesleniyorum; sizi seçimden önce ‘İş buluyorum’ diye alıp bir yerlerde istihdam eden, seçim sonrasında da kapının önüne koyan adalet anlayışını artık öğrenin. Ama size sözüm var; CHP iktidarında her köyde en az bir ziraat mühendisi olacak.” ifadelerini kullandı.

Fazla kaynatılan süt ise besin değerini kaybediyor, çiğ süt ise tehlikeli

ziraat-muhendisligi--gidahatti

 

Selvi Kılıçdaroğlu’ndan miniklere süt

Öte yandan Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Dünya Süt Günü etkinlikleri kapsamında, 21 Mayıs günü Ankara’da süt dağıtmıştı. Yenimahalle Belediyesi’nin organize ettiği programda 4-7 yaş arası çocuklar yoğurt yeme yarışı da yapıldı. Demetevler Mahallesi Cemre Park’ta düzenlenen etkinlikte süt ve süt ürünlerinin önemine dikkat çekildi, süt ve süt ürünleri dağıtıldı. Miniklere hediyelerini Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Sevli Kılıçdaroğlu verdi. Süt etkinliğine CHP milletvekilleri Sedef Küçük ileBirgül Ayman Güler de katıldı.

selvi-kilicdaroglu-sut-dagitti-gidahatti

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

 

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın