Kemal Sunal, EXPO 2016’da yaşayacak

-
Kemal Sunal, EXPO 2016’da yaşayacak

TÜRK Sineması’nın unutulmaz sanatçılarından Kemal Sunal’ın adı, ‘EXPO 2016’ Antalya sergi alanında ölümsüzleşti. Eşi Gül, oğlu Ali Sunal, sergi alanına Kemal Sunal için çınar ağacı dikti. Gül Sunal, “EXPO 2016’nın içinde ailece yer almak yine Kemal’in kanatları altında kelimelerle tarif edilecek bir duygu değil” dedi.

Türkiye’nin ilk EXPO’su olan EXPO 2016 Antalya’da ünlüler ormanı projesinde, Türk sinemasının ‘Gülen adam’ lakaplı sanatçısı Kemal Sunal unutulmadı. 2000 yılında geçirdiği kalp krizi sonrası 55 yaşında yaşama veda eden Kemal Sunal için ailesi çınar ağacı dikti. Bu yıl 52’ncisi düzenlenen Uluslararası Antalya Film Festivali için kente gelen ve EXPO 2016 Antalya’nın ünlüler ormanı projesi önerisini kabul eden Gül Sunal ile Ali Sunal, Aksu İlçesi’nde ajans yöneticileri tarafından karşılandı.

Gelecek yıl 23 Nisan tarihinde kapılarını açacak olan EXPO 2016 Antalya’nın proje sunumunu izleyen Gül Sunal ile oğlu Ali Sunal, daha sonra araçla sergi alanına geçti. Gül Sunal, eşi Kemal Sunal’ın yanı sıra kendisi ve 2 çocuğu için de çınar ağacı ayrıldığını duyunca mutlu olduğunu ifade etti. Ağaçların gövdesine tek tek künyelerini takıp, kürekle toprak atan ve can suyu veren Gül Sunal, “Hakikaten çok heyecanlıyım çok da gurur duydum bundan. Böyle büyük bir organizasyonun, EXPO 2016’nın içinde ailece yer almak yine Kemal’in kanatları altında kelimelerle tarif edilecek bir duygu değil. Çok teşekkür ediyorum” dedi. Kendisi için çok güzel bir gün olduğunu söyleyen Gül Sunal, en sevdiği ağaçlardan biri olan çınar ağacını dikmenin ayrı bir sevinç olduğunu vurguladı. Sunal, “İnşallah ölümsüz olur. Kemal ile birlikte biz de yıllarca yaşarız diye düşünüyorum. Bu bizi temsil ediyor, çok güzel. Proje muhteşem” diye konuştu.

Gül Sunal, ilk kez yan yana tüm aile fertleri adına bir ağaç diktiğini de özelikle vurguladı.

“BEN BU ÇINARLA BÜYÜRÜM”

Babası gibi oyuncu olan ve Güldür Güldür Show’da rol alan Ali Sunal da projeye hayran kaldığını vurguladı. Ali Sunal şunları söyledi:

“Hakikaten devasa, çok gösterişli çok hoş bir alan oluyor burası. Organizasyonun da annemin söylediği gibi bizim misafirperverliğimizle çok daha güzel olacağına inanıyorum. Burada bu kadar güzel bir organizasyonun içine çok yakışır bir isim tabi Kemal Sunal. Çok sevdiği çınar ağacına adı veriliyor. Bu bizi duygulandırdı. Onun vesilesiyle bizim de çınar ağacımız oldu.”

Ali Sunal’a EXPO 2016 Antalya’nın sembol çiçeği olan şakayık verildi.

(DHA)

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın