Kekik tohumlarını toprakla buluşturdular

-
Kekik tohumlarını toprakla buluşturdular

Denizli’nin Çivril ilçesinde Pamukkale Üniversitesi’ne bağlı Atasay Kamer Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksek Okulu Organik Tarım Bölümü öğrencileri, uygulama sahasında kekik tohumu ektiler.

Eğitim ve sosyal yardımlaşma alanlarında faaliyetlerini ara vermeden sürdüren Atasay Kamer Eğitim ve Kültür Vakfı’nın desteği ile tarımsal ve doğal dengeyi sağlamak, korumak ve sürdürmek amacıyla Denizli’nin Çivril ilçesinde başlatılan Kekik Ekimi Proje Uygulama Çalışmasıyla öğrenciler deneysel bir proje yapma fırsatına kavuşuyorlar.

kekik-tohumu-www.gidahatti.comMücevherat sektörünün duayen ismi ve Atasay Mücevherat’ın kurucusu Atasay Kamer’in Nisan 2015’de kurduğu Atasay Kamer Eğitim ve Kültür Vakfı’nın desteği ile doğaya, tarıma, üretime ve eğitime ilişkin ilk proje etkinliği, Denizli’nin Çivril ilçesinde 18 Aralık’ta gerçekleştirildi.

Çivril ilçesinde Pamukkale Üniversitesi’ne bağlı Atasay Kamer Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksek Okulu uygulama sahasında deneysel olarak kekik tohumu yatağı yapılması etkinliğine,  Denizli ve Çivril Tarım İl/İlçe Müdürlüklerinin Yöneticileri ve Tarım Teknik Ekibi, Pamukkale Üniversitesi’ne bağlı Atasay Kamer Meslek Yüksek Okulu ve Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Yöneticileri, Organik Tarım Bölümü Öğretim Üyeleri ve Öğrencileri, Atasay Pansiyonları Yöneticileri, Atasay Kamer Eğitim ve Kültür Vakfı Yöneticileri, TEMA Denizli Gönüllüleri de katıldı.

kekik-tohumu-www.gidahatti.comAtasay Kamer Eğitim ve Kültür Vakfı’nın katkısı ve Denizli Tarım İl Müdürlüğünün tohum desteği ile Atasay Kamer Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksek Okulunun Organik Tarım Bölümü öğrencileri doğal bir çalışma ve deneysel öğrenme olanağına kavuşmuş oldular.

Pamukkale Üniversitesi’nin Çivril’deki Uygulamalı Meslek Yüksek Okulu bünyesindeki Organik Tarım Bölümü öğrencileri için tahsis edilen uygulama alanında gerçekleştiren kekik tohumu ekimi ile öğrencilerin tarım ve doğa odaklı saha çalışmaları için, doğal deneysel öğrenme ortamının sağlanması amaçlanıyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın