İyi Beslen, Mutlu Yaşa

-
İyi Beslen, Mutlu Yaşa

Nestlé tüm dünyada kuruluşunun 150. yılını kutluyor. Nestlé Türkiye, Türkiye Diyetisyenler Derneği işbirliğiyle başlattığı “İyi Beslen, Mutlu Yaşa” programıyla kamuoyunda beslenme, sağlık ve iyi yaşam konularında farkındalık oluşturmayı hedefliyor. Türkiye’de 10 ili kapsayan ve üç yıl boyunca devam edecek olan proje ile 500 bin kişiye ulaşılacak.  Programın Ankara’daki ayağı ise 25 Mayıs tarihinde Çankaya Latanya Hotel’de ve 26 Mayıs tarihinde de Kavaklıdere Holiday Inn Hotel’de düzenlendi.

Nestlé Türkiye’nin program kapsamında işbirliği yaptığı uzmanlar;  Türkiye Diyetisyenler Derneği İstanbul temsilcisi Prof. Dr. Murat Baş, Yaşam Danışmanı Elvan Demirkan, Serbest Dalış Dünya Rekortmeni ve Diyetisyen Şahika Ercümen ve Spor Eğitmeni Murat Bür, etkinliklerde konuşmacı olarak yer alacaklar.

Konuşmacılar, “İyi Beslen, Mutlu Yaşa Sohbetleri” programı kapsamında 10 ilde 25 farklı lokasyonda gerçekleştirilecek etkinliklerde uzmanlık alanlarındaki deneyimlerini ve önerilerini halk ile paylaşarak Nestlé Türkiye’nin beslenme, sağlık ve iyi yaşam konularında kamuoyunda farkındalık yaratma çalışmalarına katkı sağlayacaklar. Programın Ankara’daki toplantısı, 25 Mayıs tarihinde Çankaya Latanya Hotel’de, 26 Mayıs tarihinde ise Kavaklıdere Holiday Inn Hotel’de düzenlendi.

iyi-beslen-mutlu-yasa-gidahatti

“Önceliğimiz mutlu bir yaşam için doğru beslenme bilinci oluşturmak”

Bu yıl 150. yılını kutlayan Nestlé’nin hikayesi, kurucusu Henri Nestlé’nin 1866 yılında İsviçre’nin Vevey kasabasında prematüre bir bebeğin anne sütü ile beslenemediğini öğrenip ‘farine lactée’ adında ilk süt bazlı bebek mamasını geliştirmesi ve bebeğin hayatını kurtarmasıyla başlıyor.

Nestlé’nin kuruluş hikayesindeki sorumluluk anlayışını taşımayı sürdürdüğünü ve beslenme, sağlık ve iyi yaşam konularında farkındalığı artırmaya öncelik verdiğini belirten Nestlé Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Zeynep Sungu, şirket olarak bireylerin doğru tercihleri yaparak daha mutlu bir yaşam sürdürebilmelerine yardımcı olmayı amaçladıklarını ifade etti.

Sungu, şunları kaydetti: “Tüketicilerimizin bilinçli seçimler yapmalarını desteklemek için ürün paketlerimizde porsiyon bilgisinin de dâhil olduğu geniş kapsamlı beslenme bilgisine yer veriyoruz. Buna ek olarak “İyi Beslen, Mutlu Yaşa” isimli dijital platformumuz ve sosyal sorumluluk projelerimiz aracılığıyla beslenme, sağlık ve iyi yaşam alanlarında faydalı bilgiler sağlıyoruz. Toplum için paylaşılan değer yaratmak üzere uzmanlar, akademisyenler, kamu kuruluşları ve STK’larla işbirlikleri gerçekleştiriyoruz.

Nescafe Türkiye’de Pınar Öney Bilsel dönemi

Nestlé olarak faaliyet gösterdiğimiz 189 ülkede her gün ürünlerimizle 1 milyarın üzerinde kişiye ulaşıyoruz. Dünyanın en büyük AR-GE ağına sahip olan Nestlé’nin Ar-GE çalışmalarına yılda 1.7 milyar dolar yatırım yapıyor. Nestlé’nin AR-GE ağında 5,000 bilim adamı çalışıyor. Her yıl 300‘ü aşkın bilimsel yayın yayınlanıyor ve 80 yeni patent alınıyor, gıda ve beslenme alanında geleceğe ışık tutacak araştırmalar gerçekleştiriyor. Nestlé olarak amacımız daha lezzetli ve daha sağlıklı yiyecek ve içecekler sunarak, hayatın her evresinde insanların iyi beslenmesine ve mutlu yaşamasına katkıda bulunmak.”

iyi-beslen-mutlu-yasa-1-gidahatti

“İyi Beslen Mutlu Yaşa” programı 3 yılda 500 bin kişiye ulaşacak

Halk eğitim merkezleriyle işbirliğinde gerçekleştirilen etkinliklerin, Bursa, İzmir, Antalya, Ankara, Trabzon, Samsun, Kayseri, Adana, Gaziantep ve İstanbul’da halkla buluşacağını belirten Zeynep Sungu sözlerine şöyle devam etti: ”Programı, bu yıl Türkiye’de diyetisyenlik mesleğinin 50. yılını kutlayan ve toplumun bilinçlendirilmesi konusunda bizimle aynı amacı taşıyan Türkiye Diyetisyenler Derneği’nin işbirliğinde gerçekleştirmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

İlk yılında 3 milyon TL’lik bir yatırımla gerçekleştirdiğimiz programın bu yıl içinde 150 bin kişiye ulaşmasını hedefliyoruz. 3 yıl sürecek programın sonunda da hedefimiz 500 bin kişiye ulaşmak. 150. yılımızda bu programla halkımızı bulundukları yerde uzmanlarla birlikte ziyaret ederek, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, ruh ve zihin sağlığı ile ilgili merak ettikleri bilgilere kolayca ulaşmalarını sağlamak istedik.

Uzmanlarımız 2 saat boyunca dengeli beslenme, fiziksel aktivitenin nasıl günlük hayatın bir parçası olacağı, günlük stresle nasıl baş edilebileceği, rahat bir uyku için ne yapılması gerektiği, nefesin nasıl düzenlenmesi gerektiği yani kısaca; iyi yaşam için neler yapılabileceğini paylaşıyorlar. Ayrıca katılımcıların vücut kompozisyon ve vücut kütle indeksi ölçümleri yapılacak. Buradaki aktivitelerimizi dijital platformalardan da geniş kitlelere ulaştıracağız.”

Nestlé Türkiye: Camlı pizza Türkiye’de yok!

iyi-beslen-mutlu-yasa-2-gidahatti

“Yatırımlar devam edecek”

Nestlé’nin Türkiye’deki faaliyetleri hakkında da bilgi veren Nestlé Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Zeynep Sungu, şirketin 100 yılı aşkın süredir Türkiye gıda sektöründe faaliyet gösterdiğinin altını çizdi ve ekledi: “Türkiye’deki en köklü şirketlerden biri olmaktan gurur duyuyoruz. İlk satış ofisimizi 1909 yılında Karaköy’de açtık, ilk fabrikamızı 1927 yılında Feriköy’de kurduk. Bugün, Türkiye’deki üretim merkezlerimizde sadece yerel pazara yönelik üretim yapmakla kalmıyor, aynı zamanda 40’a yakın ülkeye ihracat da yapıyoruz. Türkiye’de, 3.800 kişiye doğrudan istihdam sağlıyoruz. Türkiye’de dolaylı olarak istihdam yarattığımız kişi sayısı ise 7.000’in üzerinde. Son 8 yılda, Türkiye’ye 500 milyon TL’nin üzerinde yatırım yaptık ve bu yatırımı 2020 yılına kadar ikiye katlayacağız.”

“Sağlıklı ve mutlu bir yaşamın temeli, dengedir”

Prof. Dr. Murat Baş ise şunları kaydetti:  “Türkiye Diyetisyenler Derneği olarak toplumun beslenme , sağlık ve yaşam kalitesi ile ilgili farkındalığının artırılmasına katkıda bulunmak bizim asli görevimiz. Bu program ile Türk toplumunun beslenme, sağlık ve yaşam kalitesi ile ilgili farkındalığına katkıda bulunmayı çok önemsiyoruz. Sağlıklı ve mutlu bir yaşamın temeli dengedir.”

 Spor Eğitmeni Murat Bür, “İnsanlar spor yapmaya başlıyorlar ama kısa sürede bırakıyorlar. Oysa önemli olan düzenli, belli bir tempoda, belli aralıklarla ama kesintisiz spor yapmaktır. Kolay, en az masraflı, her zaman ve her yerde yapılabilecek bir spor var; yürümek.”dedi.

Yaşam Danışmanı Elvan Demirkan da kişinin zihnine ve ruhuna özen göstermesinin uzun ve sağlıklı bir ömür için, beslenme ve fiziksel aktivite kadar önemli olduğunu belirtti .

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

 

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın