İşte çocukların çok sevdiği kurabiye köyü

-
İşte çocukların çok sevdiği kurabiye köyü

Amerikalı aşçı Jon Lovitchi’ye üst üste üçüncü kez Guinness rekortmeni unvanı kazandıran Dünyanın En Büyük Zencefilli Kurabiye Köyü, Amerika Birleşik Devletleri’nin New York kentinde sergileniyor.

kurabiye-koyu-www.gidahatti.comNew York Bilim Merkezi’nde sergilenen, aşçı Lovitchi’in yaklaşık bin 500 saat çalışarak hazırladığı Zencefilli Kurabiye Köyü’nü her gün çoğu çocuk yüzlerce kişi ziyaret ediyor.

Yapımında; 6 bin 410 adet yumurta, 11 farklı ülkeden getirtilen 350 kilogram şeker, 310 kilogram kurabiye hamuru ve 40 kilogram damla sakızı kullanılan 1,5 ton ağırlığındaki “yenilebilir köy” 50 metrekarelik bir alanda sergileniyor.

kurabiye-koyu-www.gidahatti.comÇocukların yanı sıra yetişkin ve turistlerin ilgi gösterdiği kurabiye köyünde; okuldan kütüphaneye, itfaiye merkezinden tren istasyonuna kadar hemen her türden bin 102 bina bulunuyor.

Daha önce de aynı konulu çalışması ile iki kez Guinness rekoru kıran Lovitchi’ye art arda üçüncü rekoru getiren kurabiyeleri, serginin sona ereceği 10 Ocak 2016 tarihinde ziyaretçilere ikram edilecek.

Kurabiyeler ayrıca sergi salonuna gelemeyecek kadar hasta olan ya da engelli ziyaretçilerin evlerine de gönderilecek.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın