İşletme 2023 Zirvesi için geri sayım başladı

-
İşletme 2023 Zirvesi için geri sayım başladı

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği (KSS) tarafından 8 Aralık’ta gerçekleştirilecek İşletme 2023 Zirvesi; sosyal vatandaşlık bilinciyle hareket eden profesyonelleri bir araya getirecek. Zirve, işsizlik, iklim değişiklikleri, kaynakların tükenmesi, finansal krizler ve demografik değişimler riskleri konusunda alanında uzman konuşmacılar ile işletmelerde farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

KSS-Türkiye-www.gidahatti.comKSS Türkiye tarafından organize edilen İşletme 2023 Zirvesi, 8 Aralık 2015 Salı günü The Edition Otel’de yapılacak. Özel sektör, kamu kuruluşları ve sivil toplum örgütlerini bir araya getirecek olan zirvede, günümüzün en büyük sorunlarından olan işsizlik, iklim değişiklikleri, kaynakların tükenmesi, finansal krizler ve demografik değişimler riskleri konularında uzman kişilerin görüşlerine yer verilecek.

KSS Türkiye Derneği Başkanı Serdar Dinler’in açılış konuşmasıyla başlayacak olan İşletme 2023 Zirvesi; Carrefoursa CEO’su Mehmet Nane, DP World Yarımca’nın CEO’su Nichola Silveira ve Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel’in konuşmaları ile devam edecek.

Kurumsal sosyal sorumluluğun ele alınacağı CSR Talks paneline Yeni Bir Lider Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Tal Garih, Kadir Has Üniversitesi Avrupa Birliği Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Dimitrious Triantaphyllou, uluslararası yatırım/geliştirme şirketlerinde Kurumsal İletişim ve Pazarlama Departman Yöneticiliği görevlerinde bulunan Pınar Saklıyan Koçali ve Circular Knowledge Institute Direktörü ve KAIPO Partners Direktörü Thomas Osburg konuşmacı olarak katılacak.

İşletme 2023 Zirvesi’ndeki “İş için Beceriler” paneli, işe uygun istihdamı geliştirerek iş gücünde verimliliği artırmak, çeşitliliği sağlamak ve ülke ekonomisine katma değer yaratan işletme sayılarını artırmayı hedefliyor. IBM Türk KSS Programları Müdürü Dr. Ceyhun Göcenoğlu’nun moderatörlüğünü yapacağı panel, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Gür, Ford Otosan İK Direktörü Nursel Ölmez Ateş ve Garanti Bankası KOBİ Pazarlama Koordinatörü Esra Kıvrak’ın katılımıyla gerçekleşecek.

Türkiye’de kentlerde faaliyet gösteren özel sektör ve kamunun birlikte çalışması için ilham vermek, orta vadede kentlerde bu alanla ilgili çok paydaşlı platformların oluşturulmasını sağlamak ve iyi örnek uygulamalarını görünür kılmak amacıyla düzenlenen “Sorumlu Şehirler” paneli ise İDEMA şirketi Kurucu Ortağı ve KSS Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ali Ercan Özgür’ün moderatörlüğünde gerçekleştirilecek. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Bisikletliler Derneği Başkanı Murat Suyabatmaz ve THY Yatırımcı İlişkileri Müdürü Duygu İnceöz panelde konuşmacı olarak yer alacak.

Örnek uygulamalar ve İşletmeler ödüllendirilecek

Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ağı (CSR Europe), IBM, DP World, Piyalepaşa İstanbul, Ford Otosan, GSK, Viko by Panasonic, THY, My Climate Türkiye desteğiyle gerçekleştirilen zirve kapsamında, CSR Europe Yönetim Kurulu Başkanı ve IBM’in Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgeleri Kurumsal Vatandaşlık ve Kurumsal İlişkiler Müdürü Celia Moore’un da katılacağı törende, örnek sosyal sorumluluk uygulamaları ve işletmeler ödüllendirilecek.

Törende, oyuncu ve İhtiyaç Haritası kurucusu Mert Fırat’ın da katılımcılara bir sürprizi olacak.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın