Gıda ve tarımda Ar-Ge destek projeleri belli oldu

-
Gıda ve tarımda Ar-Ge destek projeleri belli oldu

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Ar-Ge Destek Programı 13. Proje Çağrısı kapsamında, 53 projenin desteklenmesi kararlaştırıldı. Program kapsamında üniversite ve gıda sanayi kuruluşlarının projeleri destek alacak.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Ar-Ge Destek Programı kapsamında 13. Proje Çağrısı başvurularına ilişkin ön değerlendirme sonucunda, akademi ile tarım ve gıda sektör kuruluşlarının 63 projesi, ilk aşamayı geçmişti.


  Tarla Günleri Fuarı, 8 yıl aradan sonra tekrar Trakya’da

gida-tarim-hayvancilik-bakanligi-binası-gidahatti63 proje Değerlendirme Kurulu’na sunuldu

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) tarafından yürütülen Bakanlık Ar-Ge Destek Programı kapsamında 2018 yılında Genel Müdürlüğe sunulan 137 projeden ön değerlendirmeleri geçen 63 proje önerisi, 4-5 Haziran 2018 tarihlerinde Değerlendirme Kurulu toplantısında ele alındı.

laboratuvar-arastirma-gidahatti (2)İki gün süren sunumların ardından Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Ar-Ge Destek Programı 13. Proje Çağrısı kapsamında desteklenecek projeler belli oldu.


  Antimikrobiyal direnç: Türkiye’yi bekleyen ağır fatura!

53 projeye Ar-Ge desteği verilecek

TAGEM’in açıklamasına göre, yapılan değerlendirmede Kurula sunulan 63 projeden 53 projenin Sekretarya, Daire Başkanlığı, Uzman ve Değerlendirme Kurulu önerileri doğrultusunda projelerin içerikleri ile bütçelerinin uyumluluğu, teknik, format vb. yönlerden gerekli düzeltmelerin yapılması şartıyla kabul edilmesine ve desteklenmesine karar verildi.

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın