Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Koşusu tamamlandı

-
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Koşusu tamamlandı

Bu yıl 68. kez düzenlenen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Koşusu, 28 Mayıs ‘ta Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda gerçekleşti. Koşuda, 2013, 2014 ve 2015 yılında olduğu gibi Kamil Kılınç’ın sahibi olduğu 8 yaşındaki KARAÜZÜM isimli safkan, jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı.

2006, 2008, 2009 ve 2010 yıllarında KAFKASLI, 2011 yılında ONURKAAN, 2012 yılında DARFUR, 2013, 2014 ve 2015 yıllarında ise KARAÜZÜM’ün galibiyetleri ile sonuçlanan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Koşusu’nda bu yıl, geçmiş koşu performansları son derece parlak klas Arap atları birincilik mücadelesi verdi.

gthb-kosusu-1-gidahatti

Ankara yarış sezonunun, 4+ yaşlı safkan Arap atları için en önemli sınavlarından birisi olan koşuda,  2013, 2014 ve 2015 yılında olduğu gibi Kamil Kılınç’ın sahibi olduğu 8 yaşındaki KARAÜZÜM isimli safkan, jokeyi Ahmet Çelik ile kazandı. KARAÜZÜM elde ettiği bu koşu galibiyetiyle, 5 koşu aranın ardından yeniden birincilik kürsüsünde yer almayı başardı.

10 safkan Arap atı yarıştı

10 safkan Arap atının katılımıyla, çim pistte 2400 metre mesafede gerçekleştirilen, 500.000 TL ikramiyeli bu önemli koşuda, Gökhan Kocakaya idaresindeki SERHANTAY  ikinci olurken, koşudaki iki kısraktan biri olan AMANKAYA üçüncü, Selim Kaya ile bu önemli koşuya katılan CANKARDEŞLER (isimli safkan da dördüncü oldu.

gthb-kosusu-3-gidahatti

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Kamil Kılınç’ın oğlu Mehmet Kılınç’a kupasını, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı ve Yüksek Komiserler Kurulu Başkanı Dr. Nusret Yazıcı verdi.

Safkanın antrenörü Ramazan Taşdelen’e plaketini Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Durali Koçak verirken, KARAÜZÜM’ün jokeyi Ahmet Çelik ise plaketini TJK Genel Sekreteri H. Turgut Alakuş’dan aldı.

gthb-kosusu-4-gidahatti

Törene; Y.K.K. Hukuk Müşaviri Yaşar Güçlü, Tarım Kredi Koop. Merkez Birliği Genel Müdürü ve Y.K.K. Üyesi Ayhan Karayama, Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürü Murat Durmaz, Y.K.K. Genel Koordinatörü Veteriner Hekim Süleyman Polat ile Ankara Hipodrom Müdürü Mehmet Şirin Bozkurt da katıldı.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın