Gıda Ar-Ge Proje Pazarı uluslararası oluyor

-
Gıda Ar-Ge Proje Pazarı uluslararası oluyor

Gıda sektöründe yenilikçi inovatif ürünlerle katma değerli üretimi arttırmayı hedefleyen Ege İhracatçı Birlikleri, Gıda Ar-Ge Proje Pazarı’nı gelecek yıl uluslararası boyuta taşıma kararı aldı. Birlik bu amaçla, Avrupa’nın tarım konusunda en önemli araştırma üniversitelerinden biri olan Hollanda’nın Wageningen Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladı.

Ege İhracatçı Birlikleri tarafından gıda sektöründe yeni inovatif fikirler ortaya çıkartılmasını teşvik etmek amacıyla düzenlenen Gıda Ar-Ge Proje Pazarı’nın dördüncüsü, 12-13 Mayıs 2016 tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilecek. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında gıda sektörü üretiminin artmasına katkı yapacak projelerin görücüye çıktığı Gıda Ar-Ge Proje Pazarı, gelecek yıl uluslararası arenaya açılacak. Mayıs 2016’da düzenlenecek IV. Uluslararası Gıda Ar-Ge Proje Pazarı’nın ana teması ise “Sürdürülebilir ve Rekabetçi Gıda Sektörü İçin İnovasyon” olarak tespit edildi.

birol-celep-www.gidahatti.comTürkiye’nin gıda ürünleri çeşitliliği bakımından çok şanslı bir coğrafyada olduğuna işaret eden Gıda Ar-Ge Proje Pazarı Yürütme Kurulu Başkanı Birol Celep, gıda ürünlerindeki çeşitliliği katma değere, zenginliğe dönüştürecek fikirlere ve projelere fırsat vermek istediklerini söyledi.

Celep. “Wageningen Üniversitesi ile işbirliği yaparak, IV. Uluslararası Gıda Ar-Ge Proje Pazarı’nı uluslararası boyuta taşıyacağız. Bu sayede yurt dışından gelecek proje başvuruları da sektör paydaşlarına sunulacak. ‘Sürdürülebilir ve Rekabetçi Gıda Sektörü İçin İnovasyon’ temalı etkinliğimiz, gıda sektörüne 2023 yılı için 55 milyar dolar ihracat hedefine ulaşmak yolunda ışık tutacak” ifadelerini kullandı.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın