EXPO 2016 Antalya Genel Sekreteri Kazım Aydın

-
EXPO 2016 Antalya Genel Sekreteri Kazım Aydın

Türkiye’nin ilk EXPO’sunu koordine edip, yürütecek olan EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın Genel Sekreterliği’ne Kazım Aydın atandı. Aydın, EXPO 2016 Antalya’yı 23 Nisan 2016 tarihinde sorunsuz bir şekilde ziyarete açmayı hedeflediklerini söyledi.

EXPO-2016-Antalya-Logo-www.gidahatti.comAntalya’nın 2016’da ev sahipliği yapacağı EXPO 2016 Antalya için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) kabul edilen kanun kapsamında oluşturulan EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın Genel Sekreterliği’ne atanan Kazım Aydın, görevine başladı.

EXPO-2016-Antalya-Genel-Sekreteri-Kazım-Aydin-www.gidahatti.comGenel Sekreter Vekili Faik Akturan ve Genel Sekreter Yardımcıları tarafından Aksu İlçesi’ndeki sergi alanında karşılanan Aydın, proje ile ilgili brifing aldı. EXPO Genel Sekreteri Aydın, brifingin ardından sergi alanındaki çalışmaları yerinde inceledi.

EXPO’nun Türkiye’nin en önemli projesi olduğunu belirten Aydın, “EXPO 2016 dünya çapında ses getirecek Türkiye’nin en önemli projesi. Bugün itibariyle çalışmalar büyük oranda tamamlanmış durumda. Bu itibarla 23 Nisan 2016 tarihinde ziyarete açılması için çalışmaları gözden geçirip, iş programını hızlandıracağız” dedi.

Suiçmez başarı diledi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda İnşaat Dairesi Başkanı iken 22 Ocak 2015 tarihinde atandığı EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreterliği görevinden alınan Haşmet Suiçmez de, yeni genel sekretere başarı diledi. Suiçmez, “Aslolan bu büyük projenin sağlıkla ve selametle tamamlanmasıdır. Bu doğrultuda Kazım Bey’e görevinde başarılar diliyorum” diye konuştu.

EXPO-2016-Antalya-Genel-Sekreteri-Kazım-Aydin-www.gidahatti.comKazım Aydın, Teknik İşler Daire Başkanlığı görevinin ardından geçen yıl emekliye ayrılmıştı. Bir yıldan bu yana özel sektörde görev yapan Aydın, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na Faruk Çelik’in atanmasının ardından EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri oldu. Evli ve iki çocuk babası Aydın, İngilizce biliyor.

EXPO 2016 Antalya

Türkiye’nin ilk EXPO’su olan EXPO 2016 Antalya, Nisan-Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlenecek. Felsefesi “Gelecek Nesiller için Yeşil Bir Dünya” olan EXPO 2016 Antalya’nın teması ‘Çiçek ve Çocuk’, sloganı ise “Geleceği Yeşertmek”. Tarih, Biyo-çeşitlilik, Sürdürülebilirlik ve Yeşil Şehirler, EXPO 2016 Antalya’nın alt temalarını oluşturuyor.

Ulusal ve uluslararası kongrelerin, panellerin, toplantıların ve seminerlerin organize edileceği EXPO 2016 Antalya’da kültürel ve sanatsal etkinlikler de ziyaretçilerle buluşacak.

Altı ay boyunca açık kalacak olan EXPO’ya bugüne kadar EXPO’lara yapılan en yüksek uluslararası katılım ve yerli-yabancı 8 milyon ziyaret hedefleniyor.

EXPO 2016 Antalya, Aksu’da 1121 dekarlık alanda gerçekleşecek.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın