Etiler Marmaris’te hisse satışı… Yeni ortak hangi sektörden?

-
Etiler Marmaris’te hisse satışı… Yeni ortak hangi sektörden?

Etiler Marmaris Yönetim Kurulu Başkanı Mehmed Nureddin Çevik, bitkisel yağ sektörünün önde gelen markalarından Selin’in iki ortağı Sedat Seyrek ve Mustafa Seyrek’e 3,6 milyon TL’lik hisse sattı.

Altınyağ Kombinalarının varlık satışına imza atan Mehmed Nureddin Çevik, hızlı tüketim sektöründe faaliyet gösteren Etiler Marmaris’te, bitkisel yağ sektörünün ünlü markalarından Selin’in ortakları Sedat Seyrek ve Mustafa Seyrek ile 3.6 milyon TL tutarında hisse satışı için el sıkıştı.

altinyag-mehmed-nurettin-cevik-gidahatti

Etiler Marmaris Yönetim Kurulu Başkanı Mehmed Nureddin Çevik

Satış bedeli 3.6 milyon TL

Sedat Seyrek ve Mustafa Seyrek,  Çevik’in sahip olduğu 727 bin TL nominal değerli B Grubu hisselerin 720 bin TL’lik kısmını, 1 TL’lik nominal değerli payları 5 TL üzerinden aldı. Hisse devri, toplamda 3.6 milyon TL’ye gerçekleşti.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, “Şirketimiz Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmed Nureddin Çevik sahip olduğu 727.370 TL nominal değerli (B) grubu hisselerinden, 360.000 TL nominal değerli hissesinin Sayın Mustafa Seyrek’e ve 360.000 TL nominal değerli hissesinin Sayın Sedat Seyrek’e olmak üzere toplam 720.000 TL nominal değerindeki paylarının devri için 13.03.2018 tarihinde (bugün) Hisse Devri sözleşmesi imzaladığını şirketimize bildirmiştir” denildi.

15 ilde 51 şubesi var

Türkiye’nin 15 ilinde toplam 51 şubesi bulunan Etiler Marmaris, İstanbul’da başladığı lezzet yolculuğunu, önce tüm Türkiye’ye ardından da yurtdışına taşımayı hedefliyor. Halen 51 olan bayi sayısının, 2019 yılı sonuna kadar 100’e çıkartılması amaçlanıyor.

Her gün 1000 çalışanıyla, ortalama 20.000 müşterisine hizmet veren Etiler Marmaris, 2010 yılında Türkiye’nin en iyi lezzet noktası seçilmişti.

Bir süre önce gerçekleşen sermaye artışıyla, bir yandan şirketin sermaye yapısını güçlendirirken, büyüme hızını da artırdıklarını belirten Mehmed Nurettin Çevik, “Şirketimiz 2017’de yüzde 30 büyüme yakaladı, 2018’de büyüme hedefimiz yüzde 50. Sermaye artırımımız bu büyümeye katkı sunacaktır. Sermaye artırımı sürecinde, şirket ortaklarımızın ve yatırımcıların çıkarlarını gözettik. Sermaye yapımızı güçlendirerek büyümeye devam ediyoruz. Etiler Marmaris’in altyapısını sağlıklı bir şekilde geliştirerek bayilerimize en uygun koşulları, lezzet severler müşterilerimize ise günümüz standartlarının üzerinde bir toplam kaliteyi sunmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Selin birçok ülkeye ihracat yapıyor

Selin markasıyla 58 yıl önce yağ ticaretine başlayan Güney Tüketim Malları Şirketi’nin internet sitesinde ise şu bilgiler yer alıyor:

“Kurucumuz Ali Seyrek tarafından, geleneksel yöntemlerle 1960 yılında başladığımız yağ ticareti, bugün “SELİN” markasıyla serüvenine devam ediyor. Türkiye’de ve dünyanın birçok ülkesinde, seçkin yağ lezzetlerini sofralarla buluşturan Güney Tüketim Malları San. Tic. Ltd. Şti. İzmir’in Kemalpaşa İlçesindedir. Dolum Tesisi ve Çanakkale Gelibolu’daki günlük 250 ton kırım gerçekleştiren entegre yağ fabrikasıyla, sektörde önemli bir yere sahiptir.

Halen tesisimizde ayçiçek, mısırözü ve kanola tohumu kırımı yapılmakta olup, rafine edilmiş yağlar “SELİN” markası ile pazarlanmaktadır. Yağlarımız yaklaşık 30 yıldır dünyanın birçok bölgesinde tanınmakta ve tüketilmektedir. Yurtiçi satış Bölgeleri Marmara, Doğu Anadolu, İç Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Batı Karadeniz. Doğu Karadeniz, Akdeniz ve İç ve kıyı Ege; Yurtdışı Satış Bölgeleri Afrika, Asya, Türki Cumhuriyetler, Rusya, Bulgaristan, Suriye, İran, Irak, Lübnan, Kuveyt, Dubai, Suudi Arabistan, K.K.T.C. Yemen, Libya. Pakistan, Afganistan.”

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın