Dünya Toprak Günü’nde “Toprağı Sev!” dedi

-
Dünya Toprak Günü’nde “Toprağı Sev!” dedi

2012 yılında Sürdürülebilir Tarım projesini başlatan Knorr, 5 Aralık Dünya Toprak Günü’nde tüketicilerini “Toprağı Sev”meye davet ediyor.

Birleşmiş Milletler’in verilerine göre, dünyada açlık ve yetersiz beslenmeyle karşı karşıya kalan 805 milyondan fazla insan bulunuyor. Nüfus artışı, gıda üretiminde yaklaşık yüzde 60’lık bir büyümeyi zorunlu kılıyor. Oysa ki toprak kaynaklarının yüzde 33’ünün verimsiz durumda olması, bu büyümeyi imkansız hale getiriyor. Sorunun çözümü için toprak üzerindeki yanlış uygulamaların sonlandırılması ve yeni yaklaşımların tercih edilmesi gerekiyor.

Toprağın sunduklarını gelecek nesillere taşımak amacıyla 2012 yılında Sürdürülebilir Tarım projesini başlatan Knorr, geçtiğimiz aylarda başlattığı reklam kampanyası ile toprağı sahipleniyor. 5 Aralık Dünya Toprak Günü vesilesiyle tüketicilerinin toprak sevgisi konusundaki farkındalıklarını artırmayı hedefleyen Knorr, “#Toprağısev” etiketiyle herkesi sosyal medyadan bu harekete katılmaya davet ediyor.

Knorr Türkiye, Unilever Yaşam Planı doğrultusunda toprağın sunduklarını gelecek nesillere taşımak amacıyla knorrbaşlattığı Sürdürülebilir Tarım projesi ile 2016 yılı sonuna kadar tedarik ettiği tüm sebze ve baharatları yüzde 100 sürdürülebilir kaynaklardan temin etmeyi amaçlıyor. Sürdürülebilir Tarım ile birlikte kaliteli ve yeterli gıda maddesinin uygun maliyetlerde üretimini, tarım yapılan arazinin, çiftçilerin, çevrenin ve doğal tarım kaynaklarının korunmasını gerçekleştirecek sistem ve uygulamaları hayata geçiriliyor.

Knorr, gün ışığında yetişmiş ve tam mevsiminde toplanan sebze ve baharatları tarladan sofraya geleneksel bir yöntem olan kurutma yöntemiyle sunarken, Knorr şefleri daha leziz tatlar sunabilmek amacıyla yenilik arayışlarını sürdürüyor.

Dünyada 176, Türkiye’de 36 yıldır tüketicileriyle buluşan Knorr; 87 ülkede, paket çorbalar, çeşniler, soslar ve bulyonlarıyla tüketicilerinin hayatına lezzet katmaya devam ediyor.

 

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın