Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş boykot açıklaması!

-
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş boykot açıklaması!

Türkiye’ye yönelik açık bir ekonomik saldırı olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Eskiden bu işler daha örtülü dolaylı yollardan yapılırdı. Şimdi bodoslama şekilde üzerimize geliyorlar. Yapabileceğimiz iki şey var. Bunlardan biri ekonomik, diğeri siyasi tavırdır” dedi. ABD ürünlerine yönelik ilk boykot kararını da açıklayan Erdoğan, “Amerika’nın elektronik ürünlerine biz boykot uygulayacağız. Onların iPhone’u varsa öbür tarafta Samsung var. Kendi ülkemizde Venüs var Vestel var” ifadelerini kullandı.

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından ATO Congresium’da düzenlenen “İktidarının 16. Yılında AK Parti Sempozyumu”nda konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomiye ilişkin önemli mesajlar verdi.


  D-8 Ülkeleri Helal Expo için geliyor

“Yapılabilecek iki şey var”

Erdoğan, şunları söyledi:

“Türkiye’ye yönelik açık bir ekonomik saldırı var. Eskiden bu işler daha örtülü, dolaylı yollardan yapılırdı, şimdi bodoslama üzerimize geliyorlar. Yapabileceğimiz iki şey var. Bunlardan biri ekonomik, diğer siyasi tavırdır.

Ekonominin gerektirdiği teknik tedbirleri aldık, alıyoruz. Tüm ilgili kurumlarımız bu konuda gece ve gündüz çalışıyor, biz de tüm süreci yakından takip ediyoruz.

Yapabileceğimiz ikinci ve asıl önemli husus siyasi duruşumuzu sağlam tutmaktır.  Madem maruz kaldığımız saldırının ekonomi ile ilişkisi yoktur, öyleyse bizim de kendimizi buna göre konumlandırmamız gerekiyor. Cari açık, faiz ve enflasyon başta olmak üzere çözmemiz gereken bazı sorunlar olduğunu gözden ırak tutmuyoruz. Türkiye’nin ekonomik verilerini üzerini kapatıp kime gösterirseniz gösterin bir gariplik olduğunu söyleyecektir. Türkiye dünyada en sağlam bankacılık sistemlerinden birine sahiptir. Ekonomimiz tıkır tıkır çalışıyor.  İşin ekonomi tarafının küresel boyutu olduğu açıkça ortadadır. ABD sadece ülkemizi değil, pek çok yeri ekonomik bakımdan hedef almış.”


  Erdoğan’dan Pakdemirli’ye övgü!

Erdoğan’dan boykot açıklaması

Süreç içerisinde alınan ilk boykot kararını da açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Amerika’nın elektronik ürünlerine biz boykot uygulayacağız. Onların iPhone’u varsa öbür tarafta Samsung var. Kendi ülkemizde Venüs var Vestel var” dedi.


Melis Demirci

Bir Cevap Yazın