Çorlu’dan tüm dünyaya model oluyor!

-
Çorlu’dan tüm dünyaya model oluyor!

Dünyada 200 adet patentli teknolojisi, keşif ve tasarım merkezleri ile dondurma sektörüne öncülük eden Algida, bir yandan tüketicilerini mutlu ederken, bir yandan da dünya ve Türkiye dondurma sektörüne yön veriyor. Üretimden, hijyene, iş güvenliğinden teknolojik standartlara kadar belirleyici bir rol üstlenen Algida’nın Çorlu Fabrikası tüm dünyada dondurma fabrikaları için model olmayı sürdürüyor.

200 milyon litrelik üretim kapasitesi ile dünyanın en büyük 3 Algida fabrikasından biri olan Çorlu Algida Fabrikası, Türk tüketicilerine en iyi ve kaliteli ürünleri sunmak için dünyaya öncülük eden dondurma teknolojilerini geliştirmeye devam ediyor.

algida-gorsel-gidahatti

1920’lerde bir dondurma arabasıyla yola çıkarak bugün dünya dondurma lideri konumuna yükselen Algida’nın dünyadaki ve Türkiye’deki serüvenini anlatan Unilever Dondurmadan Sorumlu Pazarlama Direktörü Toloy Tanrıdağlı, tüm üretim ve tasarım sürecinin belki de en güzel kısmının, tüketiciyle buluşma anı olduğunu söyledi.

algida-toloy-tanridagli-gidahatti

Algida olarak pazara öncülük edecek teknolojiler geliştirmeye ve tüketiciyi her sene daha iyi kaliteli ürünlerle buluşturmaya çok önem verdiklerini kaydeden Tanrıdağlı, “Mutlulukla ilişkisi bilimsel araştırmalarla kanıtlanan dondurmanın dünya lideri markası Algida olarak, sorumlu beslenme anlayışı ile ürünlerimizi geliştirmek en önemli önceliklerimizden biri. Bu nedenle tüm dünyanın sevdiği ürünleri geliştirirken hem tüketici iç görüleriyle hareket ediyor hem de uluslararası beslenme önerilerinden yola çıkarak proaktif kriterler belirleyerek sektöre bu konuda da öncülük yapıyoruz” dedi.

Baykuş Ödülleri sahiplerini buldu

algida-kornet-uretim-gidahatti

Türkiye’de 26 yıldır dondurma tüketimini yıldan yıla arttırdıklarını vurgulayan Toloy Tanrıdağlı, Unilever’in 7 bölgesel Ar-Ge merkezinden biri olan tesislerinin İstanbul’da yer aldığını, her sene yeni ürün üretebilmek için 500’ün üzerinde denemenin yapıldığı bu merkezin stratejik bir tesis olduğunun altını çizdi.

algida-sibel-bilge-gidahatti

Algida’ya özel dondurma teknolojileri

Unilever Dondurmadan Sorumlu Ar-Ge Müdürü Sibel Bilge ise Algida’ya özel üretim teknolojilerinin dünya standartlarının ötesinde olduğunu vurguladı. Dondurma üretmenin zor bir iş olduğunu belirten Sibel Bilge, fabrikada kurdukları özel patentli teknolojileri sayesinde, ürünlerdeki şeker ve yağ oranlarını azaltarak daha az kalorili ürünler geliştirebildiklerini ve aynı zamanda tüketicilerin aradıkları tat ve kıvamı en iyi şekilde koruyabildiklerini ifade etti. Bilge, “Bu çalışmaların en iyi örneklerinden biri olarak; tüm çocuk ürünlerini, çocuklar için sağlıklı beslenme kriterlerine uygun olarak tasarlıyoruz. Çocuk portföyümüzdeki Max markalı tüm ürünleri, porsiyon başına en fazla 110 kaloriye, 3 gramdan az doymuş yağa ve 100 gram üründe en fazla 20 gram şekere sahip olacak şekilde üretiyoruz” bilgilerini paylaştı.

HeForShe Kampanyası şampiyonları Davos’ta buluştu

algida-kalori-cetveli-gidahatti

Çocuklara özel ilk dondurma Algida’dan

Beslenme konusunda üstlendiği sorumlu anlayışıyla, hem damak zevklerine, hem kaliteye önem verdiğine her fırsatta dikkat çeken Unilever, 2003 yılında “Beslenmeyi Geliştirme Programı”nı başlattı. Unilever’in lider dondurma markası Algida da tüm inovasyon çalışmalarında önceliği mutlaka sorumlu beslenmeye veriyor. Algida, Unilever Sürdürülebilir Yaşam Planı çerçevesinde ürünlerinde çocuklara özel, porsiyonu 110 kalori ve altında olan içerikler geliştirdi.

algida-berat-nursal-tosun-gidahatti

Unilever Türkiye Beslenme ve Sağlık Müdürü Berat Nursal Tosun, Algida’nın Max markalı çocuk ürünlerinin bu standartta olduğunu belirterek, kalsiyum ve sütlü içerikleriyle ürünlerin besin değerlerini geliştirdiklerini ifade etti. Tosun, “Unilever olarak sorumlu beslenmeye önem veriyoruz. Bunu yanı sıra onlara yönelik sorumlu iletişim modellerimizle 6-12 yaş çocuklara sadece Unilever beslenme kriterlerine uygun ürünlerin iletişimini yapıyoruz. Bu konuda sektöre öncülük ediyoruz” diye konuştu.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın