Bugs Bunny ve Tweety, dengeli beslenmeyi öğretiyor

-
Bugs Bunny ve Tweety, dengeli beslenmeyi öğretiyor

Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı (SÜGAV) ülke genelinde 1 milyon öğrenci, ebeveyn ve aileye ulaştığı, Türkiye’nin en kapsamlı beslenme eğitimi projesi Yemekte Denge Projesi içeriğini, 5. yılda Warner Bros. karakterleriyle zenginleştirdi. Dengeli beslenme mesajları, Looney Tunes karakterleri Bugs Bunny ve Tweety tarafından veriliyor.

yemekte-denge-www.gidahatti.comSabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı’nın (SÜGAV) Milli Eğitim Bakanlığı ile yürüttüğü Yemekte Denge Eğitim Projesi, 8.600 öğretmenden oluşan dev kadrosuyla, Türkiye’nin en kapsamlı ve sürdürülebilir temel beslenme eğitim projesi olarak yoluna devam ediyor. Ülke çapında 1 milyon öğrenci, ebeveyn ve aileye ulaşan proje, 5. yılında içeriğini Warner Bros. karakterleriyle zenginleşerek, ilkokullarda çocuklara dengeli beslenmenin şifrelerini Lonney Tunes karakterlerinin ağzından hazırlanmış çizgi filmler ile aktarıyor.

yemekte-denge-www.gidahatti.comSÜGAV’ın ülke genelinde 1 milyon öğrenci, ebeveyn ve aileye ulaştığı, Türkiye’nin en kapsamlı beslenme eğitimi projesi Yemekte Denge, 5. yılında içeriğini Warner Bros. karakterleriyle zenginleştirdi. Vakıf, dengeli beslenme ve sağlıklı yaşam alışkanlıklarını çocuklara çizgi film karakterleriyle anlatıyor.

sugav-yemekte-denge-www.gidahatti.comSabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı’nın Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğiyle yürüttüğü Yemekte Denge Eğitim Projesi, 2015-2016 eğitim öğrenim yılında, zenginleşen içeriğiyle öğrencilerle buluştu. Vakfın Warner Bros. ile yaptığı işbirliği sonucunda, Looney Tunes karakterlerinin yer aldığı kısa filmler çocuklara eğlenerek öğrenme imkanı sunuyor.

Eğitim projesi bu sene, 2’inci, 3’üncü, 4’üncü sınıf öğrencilerinin algı ve öğrenme düzeylerine göre ayrıştırılan eğitim içeriği ve materyallerinin yanı sıra, çizgi film karakterleriyle daha renkli ve öğrenimi kolay bir yüz kazandı.

Yemekte Denge Projesi’nin ilk yılı olan 2011-2012 eğitim ve öğretim döneminde Gaziantep, İstanbul, Trabzon ve İzmir’deki toplam 40 ilkokulda 8-11 yaş arasındaki 20 bin öğrenci ve ebeveyne yemekte denge eğitimi verilmişti. Proje kapsamında, İstanbul, İzmir, Trabzon, Gaziantep, Kayseri, Antalya, Sinop, Erzurum, Aydın, Kahramanmaraş’ın bulunduğu 10 ilde toplam 1 milyon öğrenci, öğretmen ve ebeveyne ulaşılmış oldu.

sugav-yemekte-denge-www.gidahatti.comSağlıklı beslenme tabağını referans alan Yemekte Denge Eğitim Projesi çocuklara, “Her şeyi yiyebilirsin, tek yapman gereken dengeyi nasıl kuracağını bilmek” mesajını veriyor.

Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı, toplumun gıda, beslenme ve sağlıklı yaşam bilincinin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla 2009 yılında kuruldu.

Ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel çalışmaları, mevzuatı ve uygulamaları takip ederek toplumun sağlıklı beslenme ve gıdalar hakkında doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmasını sağlamayı, üniversiteler, kamu ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içerisinde her türlü çalışmayı yapmayı ve desteklemeyi amaçlayan Vakfın çalışmaları; ulusal ve uluslararası düzeyde alanında uzman bilim insanlarından oluşan bağımsız ‘Bilim Kurulu’ tarafından yürütülüyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın