Brexit karşıtı binlerce İngiliz sokağa döküldü

-
Brexit karşıtı binlerce İngiliz sokağa döküldü

Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliğinden ayrılma kararı olan Brexit’i protesto eden on binlerce kişi, Brexit referandumunun 2. yıl dönümünde Londra’da bir araya geldi.

Birleşik Krallığın Avrupa Birliği’nden ayrılma kararı olarak bilinen Brexit referandumunun 2. Yıl dönümünde, Brexit’e karşı olan on binlerce kişi İngiltere’nin başkenti Londra’da bir araya geldi.

Verilen kararı doğru bulmadıklarını savunan protestocular, yeni bir referandum talepleri için Londra sokaklarını doldurdu. Brexit karşıtı yürüyüşe 100 binden fazla kişinin katıldığı aktarılırken; gerçekleştirilen protestonun Brexit’le ilgili karardan sonra düzenlenen en büyük gösteri olduğu ifade edildi.


  Gümrük Birliği güncellenmesi kimin menfaatine?

Göstericiler, geride bıraktıkları 2 sene boyunca Brexit’le vaat edilen hiçbir şeyin gerçekleşmediğini, tam tersine ülke ekonomisinin ciddi anlamada zarar gördüğünü ifade etti.

Brexit

Brexit’ten geri dönüş mümkün mü?

Protestolarda kalabalığa hitap eden Liberal demokrat Parti lideri Vince Cable, kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada, Brexit’in tamamlanmış bir anlaşma olmadığını ve geri döndürülebileceğini söyledi. Yeşil Parti liderlerinden Caroline Lucas ise Brexit’in ülkeyi felakete sürükleyeceğini savundu.


  İngiltere Brexit sonrasında gıdada ‘altın standart’ istiyor

Birleşik Krallık ülkeleri vatandaşları 23 Haziran 2016 tarihinde, Brexit’i oylamak için oylamaya gitmiş; sandıktan, yüzde 52 oy oranı ile Avrupa Birliği’nden ayrılma kararı almıştı.

İHA


Melis Demirci

Bir Cevap Yazın