Bir Başkadır Kooperatifçilik

-
Ege Üniversitesi Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi (TUAM) ve Ziraat Fakültesi  Tarım Ekonomisi Bölümü kurucularından emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Ayhan Çıkın’ın “Bir Başkadır Kooperatifçilik- Türkiye Tarımsız, Tarım  Kooperatifsiz Kalkınamaz” isimli kitabı yoğun ilgi görüyor.

Ayhan Çıkın, kooperatifçilik ve köy kalkınması üzerine sayısız araştırma yapıp bunları çeşitli dergilerde yayınladı. “Bir Başkadır Kooperatifçilik” kitabı Ayhan Çıkın’ın daha önce yazdığı ve çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanan yazılarını içeriyor. “Türkiye tarımsız, tarım kooperatifsiz kalkınamaz” diyor kitabın kapağında. SS Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifler Birliği” destekli kitap, “Neden kooperatifçilik” diye başlıyor. “Ekonomide kooperatifçilik”, “Bir başkadır kooperatifçilik” diye bölümlerden oluşuyor.

Prof. Dr. Çıkın’ın kooperatifçiliğin felsefesini, değerlerini, teorisini ve uygulama örneklerini ele aldığı “Bir Başkadır Kooperatifçilik” adlı kitap basılır basılmaz yoğun bir ilgiyle karşılaştı.

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği tarafından basılan kitapta,  kooperatifçilik hakkında A’dan Z’ye her türlü bilgi yer alıyor. Sadece var olan kooperatiflerin değil; güçlerini birleştirerek ekonomik bir aktör olmak isteyen üretici ve tüketiciler için de bir başucu kitabı niteliği taşıyan kitap, yerel yönetimlerden akademi dünyasına kadar pek çok kesimden yoğun talep görüyor.

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın