Banvit, genç yetenekleri NBA efsanesiyle buluşturdu

-
Banvit, genç yetenekleri NBA efsanesiyle buluşturdu

Banvit JR. Kampı, genç yetenekleri ve NBA’in efsanevi şutörlerinden Vladimir Radmanovic’i ağırladı. İstanbul’dan farklı okullardan Bandırma’ya gelerek, kampa katılanlar arasından yetenek yarışması ile seçilen beş oyuncu, NBA Global Games Londra 2016’ya seyahat hakkı kazandı.

banvit-NBA-www.gidahatti.comBanvit ve Amerikan Basketbol Ligi NBA tarafından özel olarak seçilen 45 yetenekli çocuk için Bandırma’da kurulan kamp, eskiNBA oyuncularından Radmanovic’i ve geleceğin basketbolcu adayları olan genç yetenekleri ağırladı.

Banvit’in Türkiye’ye gelen Vladimir Radmanovic, kamptan önce 4 Aralık’ta İstanbul’da FMV Işık Ortaokulu Ayazağa kampüsünde 70 öğrenci ile düzenlenen eğitim programına katıldı.

5 – 6 Aralık 2015 tarihlerinde Bandırma’daki Banvit Basketbol Kulübü tesislerinde gerçekleştirilen kampta, elit genç yetenekler için özel hazırlanmış iki günlük yoğun bir basketbol eğitimi verildi. Eğitimler, Radmanovic’in yanı sıra Banvit Basketbol Kulübü eğitmenleri tarafından verildi.

banvit-NBA-www.gidahatti.comKampta ayak çalışması, top kontrolü, pas ve savunma çalışmalarının yanı sıra atış yarışması ve beşe beş tam saha maçlar da yer aldı. Kamp sonunda düzenlenen yetenek yarışmasında en iyi dereceleri yakalayan ilk beş genç; Sarp Bayramoğlu – FMV Işık Ortaokulu Erenköy, Harun Demirci – Çınar Koleji Çekmeköy, Kaan Bingör – Mehmet Sait Aydoslu Ortaokulu, Doğukan Ayar – Borusan ZNK Ortaokulu, Egemen Erden – FMV Işık Ortaokulu Ayazağa JR. NBA All-Star ünvanını elde ederek, Orlando Magic ile Toronto Raptors maçının oynanacağı NBA Global Games Londra 2016’ya katılmaya hak kazandılar. Efsanelerle tanışma şansına sahip olacak küçük basketbolcular, NBA yıldızlarıyla antrenmanlara çıkacaklar ve unutamayacakları bir deneyim yaşayacaklar.

NBA gençlerle buluşuyor

Banvit Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Görener, yetenekli gençleri Bandırma’da, Banvit Basketbol Kulübü’nün tesislerinde ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Davetimizi kırmayarak ülkemize gelen Vladimir Radmanovic’e de, gençlere ve projemize verdiği destek için teşekkür ediyoruz. Gençlerden beklentimiz, sağlıklı beslenmenin hayatın her alanında önemli olduğu bilincine daima sahip çıkmaları ve basketboldaki yeteneklerini daha da geliştirmek için gayret göstermeye devam etmeleridir.” dedi.

NBA Türkiye Başkan Yardımcısı Naci Cansun da, programla farklı yaş gruplarında üstün yetenek gösteren çocuklara ulaşabildikleri için çok mutlu olduklarını belirterek, “Banvit’le ortaklığımızın güzel bir meyvesi olan bu kampın yetenekli çocuklarımıza basketbolun esaslarını daha iyi anlayacağı, bu yeteneklerini geliştirme yolunda önemli katkısı olacağından eminiz” ifadelerini kullandı.

Amerikan basketbol ligi NBA’in genç kızlar ve erkekler için düzenlediği bir küresel gençlik basketbol platformu olan JR. NBA, 2015-2016 sezonu içerisinde 32 ülkede 6.5 milyon gence ulaşacak.

NBA hayranları için daha fazla bilgi

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın