Bakanlıklarda işlem tamam!

-
Bakanlıklarda işlem tamam!

Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan 65. Hükümet’te Sağlık Bakanı olan Recep Akdağ, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan Faruk Özlü, Ekonomi Bakanı olan Nihat Zeybekci, Milli Eğitim Bakanı olan İsmet Yılmaz, Milli Savunma Bakanı olan Fikri Işık görevi devraldılar.

65. Hükümet’te Sağlık Bakanı olan Recep Akdağ, Bakanlıkta düzenlenen törenle görevi Mehmet Müezzinoğlu’ndan devraldı.

saglik-bakanliginda-devir-teslim-toreni-gidahatti

Törende konuşan Mehmet Müezzinoğlu, “24 Ocak 2013’te kendisinden devraldığım Sağlık Bakanlığı görevini 25 Mayıs itibarı ile teslim etmekten mutluluk duyduğumu ifade ediyorum. 40 aylık çalışma süresi sonucu sağlık, Türkiye’de dünya çapında farklı ve pozitif bir alan haline geldi. Sayın Bakanımdan görevi teslim alırken ‘Rabbim bana da bu görevi teslim etmeyi nasip etsin’ demiştim” ifadelerini kullandı. Müezzinoğlu, “İnşallah sağlık hizmetini tükettiğimiz alanlarda üretecek başarıyı da yakalarız. Ülkenin hedefleri var. Bakanımız umarım önceki başarılı süreçlerine yeni dönemde de devam eder. Karınca kararınca desteğimizle yanında olacağız” şeklinde konuştu.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ ise “Sayın Bakan bu görevi 3 buçuk yıl önce benden devraldı. Hizmetlerin 2013’te bıraktığımıza kıyasla ileriye taşındığının memnuniyeti içindeyim. Kutlu yürüyüş devam ediyor. Vazifeler gelip geçicidir, parti olarak yüklendiğimiz misyon devam etmelidir. Sağlık alanında sadece tüketen değil, üreten bir ülke olacağız. Sizin bıraktığınız yerden emaneti alacağız ve bayrağı yükselteceğiz. Bir hastane kapısında tek vatandaş ıstırabı kalmayana kadar bizim işimiz bitmez” diyerek, vatandaşlardan dualarını esirgememelerini istedi.

65. Hükümet kuruldu. İşte yeni bakanlar ve kabine sürprizleri!

bilim-sanayi-teknoloji-bakanligi-devir-teslim-gidahatti

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ise 65. Hükümette Milli Savunma Bakanı olan Fikri Işık’tan görevi devraldı. Devir teslim töreninde konuşan Özlü, Bakan Işık ile istişare içinde olacaklarını, aynı kabinede çalışacaklarını belirterek, “Dolayısıyla ben bunu bir ayrılık olarak görmüyorum. Müştereken birlikte çalışacağız, güç birliği yapacağız, sizlerin deneyim ve fikirlerinden istifade edeceğiz.” diye konuştu.

milli-savunma-bakanligi-devir-teslim-gidahatti

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevini Faruk Özlü’ye devreden Fikri Işık, atandığı Milli Savunma Bakanlığı görevini de, 58. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’dan devraldı.

Ekonomi Bakanlığı’nda ise Nihat Zeybekci, görevi Mustafa Elitaş’tan devraldı. “Bundan sonraki dönemde politikalarımız, tarzımız, liderimiz bellidir” diyerek Elitaş’a teşekkür eden Zeybekci, Ekonomi Bakanlığının yeni binasının sözleşmesini kendisinin imzaladığını anımsatarak, “Devrini biz almıştık, değerli Bakanım burayı Ekonomi Bakanlığının prestij binası haline getirmişler. Bize de ondan devraldığımız bu hizmetleri, bu bayrağı, bizden sonrakilere Cenab-ı Allah böyle onurla, gururla devretmeyi nasip etsin inşallah” dedi.

Piyasalara kabine ve faiz dopingi!

ekonomi-bakanligi-devir-teslim-gidahatti

Görevi devraldığından bu yana yoğun bir çalışma programı izlediklerini, bugüne kadar 26 yurt dışı seyahati gerçekleştirdiklerini anlatan Mustafa Elitaş ise “Ben Sayın Zeybekci’den eski binayı almıştım, şimdi kendisine yeni binayı teslim ediyorum. O kirasını vermişti, anlaşmasını imzalamıştı. Biz de bu binada inşallah, kendi zevkine uygun bir mekan, bir dekorasyon sağlamış olduk” dedi.

milli-egitim-bakanligi-devir-teslim-gidahatti

Milli Eğitim Bakanlığı’na getirilen İsmet Yılmaz da, görevi Nabi Avcı’dan devraldı. Milli Eğitim Bakanlığında düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığının, Türkiye’nin en önemli bakanlıklarından biri olduğunu belirterek, nesil yetiştirmenin önemine değindi.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın