Arıcılığı Geliştirme Projesi Kapsamında Arılı Kovan Dağıtıldı

-


Arıcılığı Geliştirme Projesi Kapsamında Arılı Kovan Dağıtıldı

Arıcılığı Geliştirme Projesi kapsamında Hani İlçe Müdürlüğü tarafından, 20 aileye 20 arılı kovan ve malzemeleriyle beraber toplamda 400 adet kovan dağıtımını gerçekleştirdi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından finanse edilen, Arıcılığı Geliştirme ve Yaygınlaştırma Projesi kapsamında Hani ilçesinde 20 aileye 20 arılı kovan ve malzemeleriyle beraber toplamda 400 adet kovan dağıtımı gerçekleştirildi.

Hani İlçesi Gürbüz, Gömeç, Yukarı Turalı ve Kaledibi Köylerinde arılı Kovanların hak sahiplerine dağıtımı Hani İlçe Müdürlüğü’nce yapıldı.

Dağıtım esnasında bir konuşma yapan, Hani İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdülaziz Alioğlu;  Projemizin amacı bitki florası zengin olan köylerimizde ve toprağı az veya hiç bulunmayan çiftçilere yönelik gelir getirici faaliyetler sağlayarak bu sektörün yaygınlaştırılmasını, bal üretiminden elde edilecek gelir ile bölge ekonomisine ve ülke ekonomisine katkı sağlayarak üreticilerin ekonomik refahını yükseltmek olduğunu ifade etti. Ayrıca Bakanlığımızın desteklemelerinde faydalanabilmesi için kovan sayısını 30 a tamamlanması için hak sahiplerinden söz aldığını da dile getiren Alioğlu; Diyarbakır’da arıcılığı geliştirmek için bu tür teşviklerin mutlaka arttırılması gerektiğini söyleyerek, bu destekleri sağlayanlara teşekkürlerini sundu.

www.tarimpusulasi.com

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın