Ankara Marka Festivali başlıyor

-
Ankara Marka Festivali başlıyor

Ankara’nın uluslararası alanda “Marka Kent” haline gelmesi için çalışmalar yürüten Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) düzenlediği Ankara Marka Festivali, 7-9 Aralık 2015 tarihleri arasında yapılacak.

ATO-logo-www.gidahatti.comATO’nun “Güçlü Ekonomi, Büyüyen Türkiye” sloganı ile düzenleyeceği Ankara Marka Festivali, bugüne kadar Ankara’da yapılan en geniş katılımlı ve uluslararası nitelikteki marka zirvesi olacak. Her yıl düzenlenmesi öngörülen festival, iş dünyasının önde gelen isimleri ile ekonominin ve ülkenin geleceği olan gençleri buluşturmayı hedefliyor. Festivale, aralarında Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, DEFACTO marka yüzü ve moda danışmanı Buse Terim, sanatçılar Nil Karaibrahimgil, Gökhan Türkmen, müzisyen Ayhan Sicimoğlu, karikatürist Erdil Yaşaroğlu ve dünya bilardo şampiyonu Semih Saygıner’in de bulunduğu, kendi alanında bireysel marka haline gelmiş ünlü isimler, iş adamları, global ve ulusal başarılı markaların yöneticileri ve uluslararası marka stratejistleri konuşmacı olarak katılacak.

Weaver Global Advisory Yönetici Ortağı ve Genel Stratejist Eric Weaver ile Graham Hales Consulting Kurucusu ve Marka Danışmanı, Interbrand eski CEO’su Graham Hales de festivalin yabancı konuşmacıları olacak.

Festival boyunca, markalaşma, yenilikçi fikirlerin harekete geçirilmesi, global ölçekte Türkiye’nin başarılı markaları, inovatif pazarlama ve marka, patent ve lisanslamanın marka kalıcılığındaki önemi, radyo, reklam ve iletişimin markalaşmadaki etkileri konuları ele alınacak.

ATO-congresium-www.gidahatti.comGeleceğin marka liderleri kampa alınacak

Festival kapsamında ayrıca prestijli marka ve firmalar stant açacak. Ankara Congresium’un ana fuaye alanında ise fotoğraf ve resim sergileri yer alacak.

Festivalde, genç girişimciler ve üniversite öğrencileri için teşvik edici ve eğitici oturumların yer alacağı özel bir platforma da yer verilecek. Ekonominin geleceğine yön verecek ve başarılı markaların yaratıcısı olacak gençler, marka dünyasının lider isimleriyle ARD Geleceğin Marka Liderleri Kampı’nda bir araya gelecek.

Salih-Bezci-www.gidahatti.com“Şehrin kapılarını dünyaya açacağız”

Ankara Marka Festivali ile şehrin kapılarını dünyaya açacaklarını belirten ATO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, “Ankara ekonomisi hızla büyüyor. Bölgesel liderler haline gelen güçlü firmalarımız var. Ankara, Türkiye’ye genç, dinamik, üretken yöneticiler kazandıran üniversiteleri, global hedefleri, sanayi ve hizmet sektöründe öne çıkan güçlü firmaları ile ekonominin de başkenti haline geliyor. Ankara’yı marka kent haline getirerek hak ettiği yere taşımak istiyoruz. Düzenleyeceğimiz Ankara Marka Festivali de bu amaca hizmet edecek. Festivalde, Ankara’nın markalarını dünyaya daha güçlü bir şekilde taşımanın yöntemlerini ele alacağız” dedi.

Festivalde ünlüler geçidi

Moderatörlüğünü Meltem Acet ve Başak Temel’in yapacağı Ankara Marka Festivali, üç gün boyunca, Türkiye’de ve dünyada kendi alanında marka haline gelmiş ünlü konuşmacıları ağırlayacak.

Festivalin konuşmacıları arasında çok sayıda iş adamı yer alıyor. Orta Asya, Balkanlar, Ortadoğu ve Afrika’da yatırımları bulunan, Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından Çalık Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, “Nasıl Yaptım? Ne Yapmalı?: Bir Girişimcinin Hatıra Defteri” başlıklı konuşmasında iş hayatındaki deneyimlerini paylaşacak.

Türkiye’nin önde gelen altyapı yatırım holdinglerinden AKFEN Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, “Girişimcilik ve İnovasyon” başlıklı oturumda AKFEN’İn başarı hikayesini anlatacak.

Simit Sarayı’nın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Okutur da “Türk Fırınından Dünya Markası Nasıl Çıkar?” konulu bir konuşma yapacak.

Kısa sürede marka haline gelen Anadolujet’in başarı öyküsünü ise Anadolujet Başkanı İbrahim Doğan “Medeniyetlerin Üzerinde Uçuran Marka: Anadolujet” başlıklı konuşmasında anlatacak.

Günaydın Et Restoranları Kurucusu ve Yönetici Ortağı Cüneyt Asan da “Herşey Bir Günaydın ile başladı” başlıklı bir konuşma yapacak.

Festivalin bir diğer önemli konuğu da Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman olacak. Orman, festivalde, “Bir Kulüpten Daha Ötesi: Beşiktaş” başlıklı bir konuşma yapacak.

“Dünya ile Aynı Çizgide: DeFacto” başlıklı oturumda Türkiye’nin en büyük hazır giyim ve moda markalarından biri olan DeFacto’nun Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Derya Sevgin Palamutçuoğulları konuşacak. Palamutçuoğulları sunumu sırasında DeFacto’nun ilk özel koleksiyonu için birlikte çalıştığı Moda Danışmanı Buse Terim’i ağırlayacak.

Türkiye’de ve dünyada bir ilk olan sikayetvar.com’un Genel Müdürü Ömer Deveci ve tatilsepeti.com Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal de festivalin konuşmacıları arasında yer alacaklar. “Tabelasız Dükkanlar: Elektronik Ticaret” başlıklı bölümde tesettür giyim sitesi sefamerve.com’un kurucusu Mehmet Metin Okur ile Türkiye’nin ilk ev dekorasyon e-ticaret sitesi evmanya.com’un kurucusu ve genel müdürü Aslı Yaşasın konuşma yapacaklar.

Sanatçılar da var

Müzisyen Nil Karaibrahimgil, sanatçı Gökhan Türkmen,  müzisyen ve TV programcısı Ayhan Sicimoğlu, ENBE Orkestrası Kurucusu ve Şefi Behzat Gerçeker, karikatürist Erdil Yaşaroğlu, fotoğrafçı ve yönetmen Nihat Odabaşı, fotoğrafçılar Mustafa Seven, Serkan Şedele ve Mehmet Kırali, festivalin konuşmacıları arasında yer alıyor. Festivalde oyuncu Erkan Kolçak Köstengil “Sing Up” adlı bir gösteri sunacak. Sinema-tiyatro oyuncusu ve sanatçı Serhat Kılıç ise bir konser verecek.

Çalık Holding’in ana sponsorluğunda düzenlenecek olan festivale katılacak diğer konuşmacılar şöyle:

– Dünya Bilardo Şampiyonu Semih Saygıner

– TAI – Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Bilgin

– FNSS Genel Müdür Danışmanı Haluk Bulucu

– SBK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sezgin Baran Korkmaz

– Türkiye’nin ilk marka danışmanı, MARKAM Kurucu Ortağı ve Yöneticisi Güven Borça

– Hacettepe Teknokent Genel Müdürü Abdurrahman Güngör

– Sinpaş GYO Pazarlama ve Kurumsal İletişim’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Ekinci

– Mimar Prof. Stephan Braunfels

– TÜGİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Ali Yücelen

– İstanbul Cerrahi Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Melih Hulusi Us

– Medikal Turizm Derneği USA Avrupa Başkanı Selin Yıldırım

– Nurus Yönetim Kurulu Üyesi ve Nurus Design Lab Kurucu Yöneticisi Renan Gökyay

– Map İletişim Kurucu Ortağı Selim Sefada

– Akademisyen, Yazar ve Yeni Nesil Pazarlama Uzmanı Yüce Zerey

– Weaver Global Advisory Yönetici Ortağı ve Genel Stratejist Eric Weaver

– OPET Kurumsal İletişim Müdürü Ayşenur Aydın

– Ankara Patent Genel Müdürü Kaan Dericioğlu

– Graham Hales Consulting Kurucusu ve Marka Danışmanı, Interbrand Eski CEO’su Graham Hales

– TOBB Yükseköğretim Meclisi Başkan Vekili ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanvekili Haluk Kalyoncu

– Mindshare Türkiye Genel Müdürü Özer Sata

– İçerik Pazarlama Uzmanı ve Yazar Pam Didner

– CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet Nane

– Manifesto Yönetim Kurulu Başkanı Ozan Özkan

– Manifesto CEO’su Selin Bozkurt

– LEAP to Brand Kurucusu ve Başkanı Şölen Altop

– Goodjob Marka Danışmanlığı Kurucu Ortağı Serhan Ok

– Hürriyet Gazetesi Yayın Direktörü Fikret Ercan

– Hürriyet Gazetesi Yazarı ve Eski Ekonomi Müdürü Vahap Munyar

– Hürriyet Gazetesi Magazin Müdürü ve Kelebek Eki Yayın Yönetmeni Selim Akçin

– Gazeteci Yazar, TV Programcısı, Yeni Nesil Yaşam Uzmanı Serdar Kuzuloğlu

– Doğan Müzik Yapım A.Ş. (DMC) Genel Müdürü Samsun Demir

– Çocuklar Gülsün Diye Derneği Kurucu Ortak ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Elvan Oktar

– Minik Kalplerle Elele Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nesrin Ercan

– Avrupa’nın en büyük gençlik şirketi Youtholding ’in kurucusu Emrah Kaya

– İlancılık Reklam Ajansı Başkanı Yakup Barouh

– Reklamarkası TV Programı Yapımcısı ve Sunucusu/Reklamcı Ender Merter

– Sanset Gıda Grup Kategori Pazarlama Müdürü Aslı Eren Şengezer

– Scorp Kurucu Ortağı ve COO İzzet Zakuto

– Scorp Kurucu Ortağı ve CEO Sercan Işık

– burusvilis company Kurucusu Güray Gürsel

– Buybox Yönetim Kurulu Üyesi Tanyel Demirel

– Group Partner, Brand Director London Studio Pero Trivunovic

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın