Ali Sözen: “Lezzeti şansa bırakmıyoruz”

-
Ali Sözen:

İçim Peynir ailesi ürünü; İçim Süzme Beyaz Peynir, İçim Labne, İçim Beyaz Peynir ve İçim Kaşar Peynirinin lezzeti; Belçika’daki Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (International Taste and Quality Institution-ITQI) tarafından tescillendi.

“Yiyeceklerin Michelin Rehberi” olarak anılan Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında İçim peynirleri Üstün Lezzet Ödülü’ne (Superior Taste Award) layık bulundu. Peynir kategorisinde ödüle sahip Türkiye’nin ilk ve tek markası İçim, Türk damak tadını dünyayla buluşturuyor.

İçim Peynir ailesinin en sevilen 4 ürünü; İçim Süzme Beyaz Peynir, İçim Labne, İçim Beyaz Peynir ve İçim Kaşar Peynirinin lezzeti; Belçika’da kurulu Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (International Taste and Quality Institution-ITQI) jürisinde yer alan uzman şefler tarafından tescillendi.

Lezzet alanında dünya çapında en prestijli kuruluşlardan biri kabul edilen ITQI; İçim Süzme Beyaz Peynir’i en büyük ödül olan 3 yıldızlı “Sıra Dışı Lezzet” unvanı ile ödüllendirirken; labne, beyaz peynir ve kaşar peyniri kategorilerini 2 yıldızlı “Dikkat Çekici Lezzet” unvanına layık buldu.

icim-ali-sozen-www.gidahatti.com“Lezzeti şansa bırakmıyoruz”

İçim markalı peynirleriyle yurt dışında başarı elde etmekten mutluluk duyduklarını belirten Ak Gıda Başkanı Ali Sözen, şunları söyledi:

“Aydın fabrikamız, dünyanın 2. büyük peynir üretim hattına sahip. Bu değerli ödülümüzü burada ürettiğimiz ürünlerle aldığımız için ayrıca gururluyuz. Güçlü bir marka olabilmenin ilk şartı üretilen ürünlerin yüksek kalite standartlarında sunulmasıdır. İçim olarak üretim standartlarımızı daima en iyiye ulaştırmayı hedefliyor ve lezzeti şansa bırakmıyoruz.

Ülkemizde beğeniyle tüketilen İçim peynirlerinin lezzetinin uluslararası alanda da tescillenmesinin, üretimdeki titizliğimiz ve operasyonel mükemmeliyetçiliğimizin bir sonucu olduğuna inanıyoruz.”

Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü

The Maîtres Cuisiniers ve The Académie Culinaire, The Academy of Culinary Arts, Euro-Toques, The Federazione Italiana Cuochi, The Jeunes Restaurateurs d’Europe, The Associaciones des Cocineros de España, The World Master Chefs Society, The Verband der Köche Deutschlands ve The Association de la Sommellerie Internationale (ASI) gibi 15 farklı Avrupa ülkesinden en prestijli aşçılık ve içecek dernekleri üyelerinin oluşturduğu ITQI jürisi, sadece 70 ve üzerinde puan alan ürünleri ödüllendiriyor.

70-80 arası puan alan ürünlere bir yıldız veriliyor ve “İyi Tat” ödülüne layık bulunuyor. 80-90 arası puan alan ürünlere iki yıldız veriliyor ve “Dikkat Çekici Lezzet” sıfatı ile ödüllendiriliyor. 90 ve üzeri puan alan ürünler ise üç yıldız ile “Sıra dışı Lezzet” unvanına layık bulunuyor.

İçim ve Ak Gıda

Süt ve süt ürünleri pazarına 1998 yılında giren İçim markası, kurulduğu günden bu yana sütten yoğurda, ayrandan kefire, taze peynirden hazır pudinge kadar lezzetli, kaliteli, hijyenik ve besleyici pek çok ürünüyle tüketiciyle buluşuyor. Türkiye’nin dört bir yanında sevilerek tüketilen İçim, 1998 yılından beri, tüketiciyi dinleyerek ve ihtiyaçlarını gözeterek çalışmalarını sürdürüyor. 2015 itibariyle süt, yoğurt, peynir, ayran, tereyağı, kefir, kaymak, krema, endüstriyel ürünler ve ev dışı toplu tüketim ürünleri olmak üzere 10 ana kategoride 116 ayrı ürün çeşidi ile en çok bilinen ve sevilen markalar arasında ilk 3’te yer alıyor.

1996 yılı Ağustos ayında Akyazı Köy-Tür fabrikasının satın alınması ile kurulan Ak Gıda San. ve Tic. A.Ş., Türkiye ve komşu coğrafyaların en büyük süt işleme kapasitesine sahip Pamukova tesislerine, 1998 yılında 450 dönüm arazinin satın alınması ile taşındı. Akyazı fabrikasında UHT süt, yoğurt, beyaz peynir ve kaşar peyniri üretimleri ile başlayan yolculuk, halen Türkiye’nin 5 farklı bölgesindeki (Pamukova, Karaman, Lüleburgaz, Kahramanmaraş ve Aydın) 5 üretim tesisinde üretilen, 23 farklı markada 339 nihai ürün çeşidiyle devam ediyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın