AK Partili Dağ’dan Abdullah Gül’e “hain” suçlaması!

-
AK Partili Dağ’dan Abdullah Gül’e “hain” suçlaması!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için, “O da bu harekete ihanet edenlerden birisidir. Recep Tayyip Erdoğan karşısında CHP, HDP, Saadet, ittifak ile aday olmayı düşünen biri haindir” dedi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ise “1.2 milyon büyükbaş, 3.8 milyon küçükbaş Kurban Bayramına hazır” mesajı verdi.

AK Parti İzmir İl Teşkilatı’nın Kurban Bayramı nedeniyle düzenlediği bayramlaşma töreni, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin katılımıyla gerçekleştirildi. Bayramlaşma törenine, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, İzmir milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, il ve ilçe yöneticileri ile çok sayıda partili katıldı.

“Kurban Bayramı ‘kan bayramı’ olmasın”

Bayramlaşma töreninde Kurban Bayramı hakkında konuşan Bakan Pakdemirli, “Kurban Bayramını kan bayramına çevirmememiz lazım. Hayvan satış yerleri belli. Özel uygulamalar geliştirdik. Hayvanın küpesini okuttuğunuzda hayvanın şeceresi dökülüyor. Ne zaman aşılanmış, ne zaman doğmuş, kaç kilo, hepsini görüyorsunuz. Ayrıca rehber de oluşturduk. Rehber de il müdürlüklerinden temin edilebilir. İnternetten de de hayvanı nasıl alacağız, nasıl keseceğiz, nasıl depolayacağız, sağlıklı olduğu nasıl anlaşılır her türlü bilgiye ulaşmak mümkün. Kurban için mevcutlarımız var. Geçen yıl 800 bin büyükbaş, 2.7 milyon küçükbaş vardı. Bu yıl 1.2 milyon büyükbaş, 3.8 milyon küçükbaş hayvan hazır. Yüzde 65’i sorunsuz şekilde bitti. Hala alamayanlar varsa kurban satış yerlerine başvursunlar” dedi.

 

“Kazanımlardan vazgeçmememiz lazım”

Konuşmasında Başkanlık Sistemi’ni anlatan Bekir Pakdemirli, “Yeni bir düzene geçtik. Yeni düzen, Başkanlık Sistemi oldu. Eskiden çok basit bir değişiklikte bile yasa çıkartıyordunuz. Artık bunlar kararname ile oluyor. Türkiye daha hızlı şekilde hedeflerine varmak için ilerlemeye devam edecektir. Bu düzenin oturması lazım. Önümüzde seçim var. Düzen oturmazsa kazanımlarımız geriye döner. Bu kazanımlardan vazgeçmek istemiyorsak çok daha hızlı, etkili çalışıyor olmamız gerekiyor. Yerel seçim en önemli seçimlerden biri. Kazanımlardan vazgeçmememiz lazım. Bu seçim, 30 yılda yaşadıklarımızdan en önemlisi. Her kapıyı çalıp bu seçim milleti kaderidir. Bu sistemin oturması için bu seçimde AK Parti oyları son seçimden fazla olması gerekiyor. Aksi takdirde sistem oturmadı, halk teveccüh göstermiyor diyecekler” açıklamasında bulundu.


  Fakıbaba yineledi: “Tarımsal kuraklık yok”

 

“Gıdada devlet destekli gururumuz olan marka olmalı”

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından İzmir’e 7,5 milyar lira yatırım yapıldığına dikkat çeken Pakdemirli, “İzmir yükleme limanı haline geldi. Kazakistan’a kadar giden demiryolundan Türkiye, İzmir faydalanmalı. Rusya, Ukrayna, Kazakistan hububatlarını, Türkiye’nin sadece önünden geçmesini seyretmeyecek, ticaretten payını alacak global bir tarım firması kurma yolunda ilerleyeceğiz. Türkiye’nin markaları var. Gıdada devlet destekli gururumuz olan markamızın olması lazım. İzmir’de 9 bölgede tarıma dayalı ihtisar organize sanayi bölgeleri kuruyoruz. Ödemiş, Tire, Seferihisar, Bayındır, Bakırçay’ı unutmadık, Foça, Dikili, Kınık, Torbalı’ya hayırlı olsun” diye konuştu.

“Dik duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz”

Yaşadığımız coğrafyada problemlerin bitmediğini kaydeden Bakan Pakdemirli, şöyle devam etti:

“Onların doları var, bizim de inanmış bir milletimiz var. Dün Ankara’da hayvan pazarına gittik. ‘Bakanım eğer Türkiye ekonomisine katkımız olacaksa al ineklerden birini götür, feda olsun’ dedi hepsi. Bu dönemde bir daha kendi yağımızla kavrulacağız ama dik duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz. Kötü komşu ev sahibi yaparmış. Çok şanlı bir ecdadımız var. Ondan aldığımız ilhamla yola devam edeceğiz. 21. yüzyıl Türk yüzyılı olabilir. AK Parti olarak milletin kaderiyle bütünleştiğimiz için ya kazanacağız ya kazanacağız. Bizi hiç sevmeyen batılı kuruluşlar var. Onların raporlarında bile 2030’da 11. ülkeyiz. Orta vadede hiçbir problem yok.”

abdullah-gul-gidahatti

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül

Hamza Dağ: “Abdullah Gül harekete ihanet etti”

Törende partililere hitap eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ ise 2007’deki e-muhtıra ile ilgili konuşurken 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün isminden bahsettiği sırada, “O da bu harekete ihanet edenlerden birisidir. Adaylık ile ilgili açıklama yapana kadar ‘kurucumuzdur’ diye hiçbir kelamımız olmadı ama Recep Tayyip Erdoğan karşısında CHP, HDP, Saadet, ittifak ile aday olmayı düşünen biri haindir. Başka bir şey denmez ona” diye konuştu.


  İbrahim Çağlar’ın hatırası TOBB’da yaşayacak

Eleştirilerini sürdüren Dağ, “Brunson bahanesi üreterek ve burada yargılanan kişi üzerinden bahane üreterek birilerine birtakım fırsatlar vermedik, verecek de değiliz. Bu ülke birilerinin ‘gel’ dediğinde geleceği, ‘git’ dediğinde gideceği bir ülke değil. Hem PYD, PKK’ya silah vereceksiniz, terör devleri kurmaya çalışacaksınız, 15 Temmuz’da o darbe girişiminin içinde olan kişiyi kendi içinizde barındıracaksınız, şimdi de gelip Türkiye’den yargı meselesi ile ilgili tavizkar durum içinde olmasını bekleyeceksiniz. Türkiye eski Türkiye değil. 15 günde yaptıkları, 90’lı yıllardaki Türkiye’de olsaydı çok daha farklı şeyleri konuşuyor olacaktık” ifadelerini kullandı.

İHA

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın