ABD’li ünlü şefin sır ölümü!

-
ABD’li ünlü şefin sır ölümü!

Emmy ödüllü ABD’li televizyon programcısı, yazar ve şef Anthony Bourdain, 61 yaşında hayatını kaybetti. Parts Unknown programının çekimleri için bulunduğu Paris’teki otel odasında, yakın arkadaşı Fransız şef Eric Ripert tarafından ölü olarak bulunan Bourdain’in, intihar ettiği iddia edildi.

“Gastronomi dünyasının kötü çocuğu” olarak tanımlanan ABD’li ünlü şef, yazar ve televizyon programcısı Anthony Bourdain, 61 yaşında hayatını kaybetti.

Fransız şef tarafından otel odasında ölü bulundu

Emmy ödüllü Bourdain’in, CNN televizyonunda yayınlanan yiyecek-yolculuk odaklı Parts Unknown programının çekimleri için bulunduğu Paris’teki otel odasında, yakın arkadaşı olarak bilinen Fransız şef Eric Ripert tarafından ölü bulunduğu açıklandı. Fransız şef, meslektaşının intihar ettiği iddiasını dile getirdi.


  Antep Lahmacunu AB yolunda!

Olayın ardından Anthony Bourdain’in programının yayınlandığı CNN televizyonu tarafından, “Meslektaşımız ve arkadaşımızın ölümünü bildirmekten büyük üzüntü duyuyoruz. Macera severliği, iyi yemek sevgisi ve güzel hikayeleri Bourdain’i eşsiz bir hikaye anlatıcısı yapmıştı” açıklaması yapıldı.

İstanbul ve Mardin’de Türk lezzetlerinin de tadına bakmıştı

Programlarında kullandığı ‘agresif’ dilden ve ‘cinsel’ içerikli göndermelerinden dolayı adı “Gastronomi dünyasının kötü çocuğu”na çıkan 61 yaşındaki Bourdain, Türkiye ziyareti sırasında İstanbul’da dürüm ve ıslak hamburger, Mardin’de ise kaburga dolması lezzetlerini tatmış ve tanıtmıştı.


  Ünlü şeften mutfak gurularına tüyolar!

Obama ile Vietnam’da 6 dolarlık yemek

Anthony Bourdain, bir önceki ABD Başkanı Barack Obama ile resmi bir ziyaret için gittiği Vietnam’da yediği yemekle de gündem oluşturmuştu.

Bourdain’le küçük bir lokantada bir araya gelen Obama’nın yediği yemeğin bedeli, sadece 6 dolar tutmuştu.


Melis Demirci

Bir Cevap Yazın