65. Hükümet, Meclis’ten güvenoyu aldı

-
65. Hükümet, Meclis'ten güvenoyu aldı

TBMM Genel Kurulu’nda, Başbakan Binali Yıldırım’ın kurduğu 65. Hükümet için güven oylaması yapıldı. Hükümet, 138 ret oyuna karşılık, 315 oyla güvenoyu aldı. Binali Yıldırım konuşmasında, görevi devraldığı 64. Hükümet’in Başbakan’ı Ahmet Davutoğlu ve Bakanlar Kurulu üyelerine teşekkür etti.

TBMM Genel Kurulu, 65. Hükümet’in güvenoylaması için toplandı.  Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın başkanlığında toplanan Genel Kurul,  yoklamayla açıldı. CHP ve AK Parti Grup Başkanvekilleri arasında yaşanan Gezi tartışmasının ardından AK Parti Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım başkanlığında kurulan 65. Hükümet ile ilgili güven oylaması yapıldı.

Yapılan elektronik oylama sonucunu TBMM Başkanı İsmail Kahraman açıkladı. 453 milletvekili oylamaya katıldı. Hükümet 315 oyla güvenoyu alırken 138 de ret oyu çıktı.

basbakan-binali-yildirim-gidahatti

“Bütün uyarılar, eleştiriler, öneriler bizim için yol göstericidir”

Başbakan Binali Yıldırım, 65. Hükümet’e verilen güvenoyları sonrası Meclis kürsüsünden kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Başbakan Yıldırım’ın konuşmasında Ahmet Davutoğlu başkanlığında kurulan 64. Hükümet üyelerine teşekkür etti ve ekledi: “Yüce Meclis’in hepimize gösterdiği güven için şükranlarımı sunuyorum. 65. Hükümetimiz hayırlı uğurlu olsun. Görevi devraldığım 64. Hükümet’e de yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. 65. Hükümet’in programı esnasında görüşlerini dile getiren bütün milletvekillerimize, muhalefet partisi grup başkanvekillerine ve bu program üzerinde eleştiri ve önerileriyle bize ışık tutan bütün milletvekillerine teşekkür ediyorum. Bütün uyarılar, eleştiriler, öneriler bizim için yol göstericidir. Daha doğru işler yapmamız için yardımcı olacaktır.”

“Üretici süt tozu yapsın, biz alalım”

resmi-gazete-gidahatti

Bakanlıklara dair atama kararı

Öte yandan Bakan Yardımcısı atama kararları da Resmi Gazete’de yayımlandı. İşte bakan yardımcısı atanan o bakanlıklar:

Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Bilal Uçar’ın atanması, Avrupa Birliği Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Ali Şahin’in atanması, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Mehmet Ceylan’ın atanması, Ekonomi Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Fatih Metin’in atanması, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Ali Rıza Alaboyun’un atanması, Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Abdurrahim Boynukalın’ın atanması, Kalkınma Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Bakan Yardımcısı olarak Yusuf Çoşkun’un atanması , Orman ve Su İşleri Bakanlığı Bakan Yardımcılığına Harun Tüfekçi’nin atanması , Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcılığı’na Ahmet Baha Öğütken’in atanması hakkındaki karar T.C Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü’nce yayımlanan Resmi Gazete’de yer aldı.

Rusya paketinin maliyeti 6,5 milyar dolar

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

 

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın