2016’yı Kurumsal Sosyal Sorumluluk Yılı ilan etti

-
2016’yı Kurumsal Sosyal Sorumluluk Yılı ilan etti

Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) çalışmalarına, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı ve Kızılay ile başlattığı projeler ile bu yıl adım atan Şahin Sucukları, 2016’yı “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Yılı” ilan etti. Şahin Sucukları Kurumsal İletişim Müdürü Ayşegül Sünbül, gelecek yıl KSS Projeleri üzerine yoğunlaşacaklarını söyledi.

sahin-sucukKoruncuk Vakfı yöneticileriyle 2016 yılına ilişkin hedef ve projeleri görüşmek üzere buluşan Şahin Sucukları Kurumsal İletişim Müdürü Ayşegül Sünbül, “Kendi içimizde yaptığımız yardım projeleri oldu; ancak, kurumsal olarak, iletişim alanına taşımadık. Dolayısıyla, kurumsal olarak bu projenin bizim için de ilk olduğunu söyleyebilirim. İlk KSS Projesi olarak Koruncuk ve Kızılay ile birlikte yola çıktık” dedi.

Koruncuk ve Kızılay ile yürüttükleri KSS Projeleri’nde, önceliği “örnek olmaya” verdiklerini vurgulayan Sünbül, şöyle devam etti:

“Bakın bu işler yapılabiliyor’ demek istiyoruz. Bunun dışında toplum olarak yardımlaşmayı, paylaşma duygusunu yitirdiğimizi düşünüyoruz. Bizim gibi geleneksel Anadolu firmaları bu konuda hassasiyet gösterirse, örnek oluruz; hem bu duygularımız tazelenmiş, yenilenmiş olur. Çünkü çok ciddi reklam ve tanıtım bütçeleri harcıyoruz. Bunların belli bir kısmını da bu işler için harcayabilirsek, tüketiciyle hem samimiyet köprüsü hem de paylaşım köprüsü kurabilir, bu işleri çoğaltabiliriz.

Ayrıca düşünün; orada 121 çocuk var. Bu çocuklar büyüyecek, hayata atılacaklar. Belki sizi hatırlayacak, sizin yaptığınız işi hatırlayacaklar.”

KSS Projeleri’nde farkındalık oluşturmanın büyük önem taşıdığının da altını çizen Sünbül, “İşin özünde bu var. Hem farkındalık yaratmak hem de katkıda bulunmak. Sözleşmede yazılan ayni, nakdi konular da bizim için bağlayıcı değil. Biz hep şunu söylüyoruz. Koruncuk ile de Kızılay ile de biz bir aileyiz; Nerede ihtiyaçları varsa biz oradayız” diye konuştu.

Şahin Sucukları ile başladıkları KSS Projesi konusunda çok iyi, olumlu tepkiler aldıklarını belirten Koruncuk Vakfı Kurumsal İletişim ve Proje Koordinatörü Pelin Kara da, şunları söyledi:

“Şahin’in reklam kampanyasından sonra bizi kurumlar da aramaya başladı. Biz Şahin Sucukları ile başından beri örnek olmak adına da güzel bir çalışma diye konuşuyorduk. Gerçekten de öyle oldu. Güzel geri dönüşler alıyoruz. Bu yöntemi ilk kez Şahin Sucukları ile denedik.

Proje, kuruma yani karşı tarafa da fayda sağlamalı. Biz vakıf olarak hep isteyen ve alan olmak istemiyoruz. Koruncuk Vakfı’nın en önemli özelliğinin bu olduğunu düşünüyorum. Şahin Sucukları CEO’su Salih Fazlıoğlu çok güzel tanımlıyor; ‘bu birlikte yapılan bir çalışma’ diyor. Şahin Sucukları bize belli bir miktar bağışta bulunup çekilebilirdi; ama biz daha görüşmelerimize başladığımız andan itibaren o samimiyeti, o birlikteliği ve aile kavramını o kadar hissettik ki… Örneğin önümüzdeki dönemde 7.5 milyon lira bütçe ile gerçekleştirmeyi planladığımız İzmir’deki köy projemiz için, ilişkimiz daha çok yeni olmasına rağmen, kendileriyle paylaşabiliyoruz.”

Gönüllüler tarafından 1979 yılında kurulan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (Koruncuk Vakfı), her çocuğun şefkat, sevgi ve anlayış görme, yeterli beslenme ve sağlıklı bir ortamda yaşama, oyun ve eğlence olanaklarından yararlanma, çağdaş bir eğitim alma ve yeteneklerini geliştirme, kısaca insan haysiyetine yakışır bir şekilde yaşama hakkı olduğuna inanıyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın