Zeytin ve zeytinyağı görücüye çıktı!

-
Zeytin ve zeytinyağı görücüye çıktı!

İzmir, organik ürünler ile zeytin ve zeytinyağı için buluşma noktası oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından organize edilen Olivtech – 6. Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı ile Ekoloji İzmir – 7. İzmir Organik Ürünler Fuarı 27 Nisan’da açıldı.

Olivtech – 6. Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı, 254 katılımcı ile kapılarını açtı. Zeytin ile zeytinyağını 6. kez ziyaretçilerle buluşturan fuarda, dört gün boyunca zeytin, zeytinyağı, süt ve süt ürünleri, turşu, zeytinyağlı sabunlar, fidan, tohum, gübre, ambalaj malzemeleri, üretim teknolojileri, saklama üniteleri, zeytin stoklama tankları, cam şişe, mantar, gıda analiz laboratuvarları, laboratuvar analiz cihazları, zeytin işleme makineleri ve ekipmanları, hasat makineleri, sektörel yayınlar ve kuruluşlar sergilenecek.

olivtech-tire-sut-aziz-kocaoglu-gidahatti

Fuar özel tadım atölyeleri, çeşitli yörelerin zeytin ve zeytinyağlarını buluşturan Oil Bar’lar, interaktif paneller, ünlü şeflerin yemek şovlarına da sahne olacak. Ünlü şeflerden Refika Birgül 28 Nisan’da, Özgür Şef ise 29 Nisan’da birbirinden lezzetli yemek tariflerini ziyaretçilerle paylaşacak.

Dünyanın en iyi 20 zeytinyağı arasında

olivtech-zeytin-gidahatti

Organik ürünler

Sadece organik sertifikalı ürünlerin sergilendiği Ekoloji İzmir’de; bebek eşyalarından, tekstile, kozmetikten organik gıdaya birçok ürün bulunuyor. Fuar İzmir D holünde gerçekleştirilen fuar, 22 ilden 113 katılımcıya ev sahipliği yapıyor. Fuar kapsamında “Organik Pazar”, tüm organik ürünlerin bir arada sergilendiği “Demo Dükkan” ile tüm gün açık olan ve menüleri katılımcıların teşhir ürünlerinden oluşan “Organik Restoran” ziyaretçilere hizmet verecek.

ekoloji-izmir-organik-tekstil-urun-aziz-kocaoglu-gidahatti

Ayrıca organik tekstil ürünlerinin bir arada bulunduğu alan da fuar boyunca ziyaretçiler tarafından görülebilecek. Ekoloji İzmir Fuarı kapsamında geçtiğimiz yıl oluşturulan Ekoloji Ormanı’na her katılımcı firma için fidan dikimi de gerçekleştirilecek.

Türk zeytin ve zeytinyağı tanıtılacak

Olivtech ve Ekoloji İzmir’in açılışına katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Türkiye’nin alanında en önemli firmalarını ağırlamaktan mutlu olduklarını söyledi. Fuarların büyümesinin Türk zeytin ve zeytinyağı ile organik ürünlerinin yurtdışında tanınırlığını artıracağını vurgulayan Kocaoğlu, organik sektöründe İzmir’in önemli bir merkez olduğunu kaydetti. Kocaoğlu, “Hem Olivtech hem de Ekoloji İzmir fuarlarını, daha da zenginleştirerek büyütmek istiyoruz” dedi.

Yerelde kalkınmada “İzmir” modeli

olivtech-ummuhan-tibet-aziz-kocaoglu-gidahatti

Her iki fuardaki stantları gezerek, katılımcılara “Hoş geldiniz” diyen Başkan Kocaoğlu, “Ekoloji Ormanı”na kendi adına bir fidan dikmek için imza attı. Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi Başkanı Ümmühan Tibet de Kocaoğlu’na teşekkür plaketi sundu.

Zeytin ve zeytinyağı sektörünün tek ihtisas fuarı

Sektöründeki tek ihtisas fuarı olan Olivtech ile Türkiye’yi ulusal ve uluslararası alanda temsil eden tek sertifikalı fuarı Ekoloji İzmir, bu yıl da yerli yabancı tüm sektör temsilcilerini İzmir’de buluşturdu. Eş zamanlı düzenlenen fuarlar, profesyonel ziyaretçiye yönelik olarak organize edildi.

Profesyonel ziyaretçi girişlerinin ücretsiz olduğu fuarlar, son tüketiciler için 27-28-29 Nisan’da 10 TL, 30 Nisan Cumartesi günü ise ücretsiz olacak.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir