Zeytin Ramazan sofrasına zamsız konacak!

-
Zeytin Ramazan sofrasına zamsız konacak!

Türkiye zeytin ve zeytinyağı ihracatında ilk sırayı alan Marmarabirlik’in Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, Ramazan ayında zeytine ve zeytinyağına zam yapmayacaklarını açıkladı.

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, son yıllarda satışlarının düzenli olarak arttığını belirterek, 2016-2017 iş yılının ilk 6 ayında yaklaşık 16 bin ton ürün satışı yaptıklarını bildirdi.

marmarabirlik-baskani-hidamet-asa-gidahatti“Ramazan’da zeytine zam yapmayacağız”

Ürün arzında geçen yıl yaşanan sıkıntılara rağmen üretici havuzundan ürün alımı yapılarak hem üreticiye destek olduklarını hem de Marmarabirlik’in ihtiyaçlarının karşılandığı vurgulayan Asa, belirlenen satış stratejileri çerçevesinde, tüketicilerin iftar ve sahur sofralarının gözdesi olan zeytine daha kolay ulaşabilmeleri için Ramazan’da zam yapmayacaklarını açıkladı. Asa, “Ramazan ayında sahur ve iftar sofralarının vazgeçilmezi olan zeytini tüketiciye uygun fiyatlarla sunacağız. Zeytinyağında da fiyatlarımızı artırmayacağız. Ramazan ayını kapsayan ikinci çeyrekte 10 bin tonluk satış yapmayı hedefliyoruz” ifadesini kullandı.

zeytin-pazar-gidahattiMarmarabirlik ihracatını artırıyor

Marmarabirlik’in ihracat rakamlarının da her geçen yıl artış gösterdiğini vurgulayan Hidamet Asa, şöyle devam etti:

“2017 yılının ilk çeyreğinde bin 235 ton ihracat gerçekleştiren Marmarabirlik, bu rakamla ihracatını bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 8 artırmıştır. 4 yıl üst üste zeytin ve zeytinyağı ihracat birincisi olan Marmarabirlik’in bu yıl da şampiyon olmasını bekliyoruz.

Son dönemlerde Sudan, Afganistan ve Pakistan ile birlikte ihracat yapılan ülke sayımız 53’e ulaşmıştır. Önümüzdeki süreçte yurtdışı satışlarımızı artırmak maksadıyla Ortadoğu, Arap Yarımadası ve Uzakdoğu’yu hedef pazar olarak belirledik. Hedefimiz, önümüzdeki yıllarda Marmarabirlik’in ihracatını 30 milyon dolarlara taşıyarak, aktif 30 bin ortağımıza ve ülkemize daha fazla kazanç sağlamak.”

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir