Yunanistan’da yangın nedeniyle 74 kişi yaşamını yitirdi! Fotoğraflar dehşet verici…

-

Yunanistan başkenti Atina’da meydana gelen orman yangınında hayatını kaybedenlerin sayısı 74’e yükseldi. Ülkede 3 gün yas ilan edildi…

Yunanistan’ın başkenti Atina yakınlarında başlayan ve felakete yol açan yangını söndürme çalışmaları sürüyor. Yangında hayatını kaybedenlerin sayısı 74’e yükseldi. Bölgede binlerce dönüm arazi, ev ve yüzlerce araç yandı.

Ölü sayısının daha da artmasından endişe ediliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanistan’daki yangın için yardım teklif etti

Öte yanda yangında 30 kişinin araçlarında yanarak can verdiği, birçok kişinin de denizde boğularak hayatını kaybettiği belirtildi. Ülkede maddi hasarın çok yüksek olduğu ifade edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yunanistan Başbakanı Çipras’ı arayarak “Türkiye yardım göndermeye hazır” dedi.


  Yunanistan ve Makedonya arasındaki isim kavgası son buldu!

Ülkede 3 gün ulusal yas ilan edildi

Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras, başkent Atina’da meydana gelen orman yangınında hayatını kaybedenler için 3 günlük yas ilan etti.

Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras, başkent Atina’nın 25 kilometre kuzeydoğusunda Penteli ve Mati bölgelerindeki ormanlık alanda başlayan ve hızla yayılan yangında hayatını kaybedenler için 3 günlük yas ilan edildiğini duyurdu.


  Çiftçilerden turistlere uyarı

Yangının neden olduğu can ve mal kayıpları, bölgeden gelen fotoğraflar açıkça görülüyor…

Alınan en son bilgilere göre, başkent Atina’daki ormanlık alanda başlayan ve hızla yayılan yangında ölü sayısı 60’a yükseldi. Bölgede binlerce dönüm arazi, ev ve yüzlerce araç yandı.

Atina’daki Eleftherios Venizelos Havalimanı’na gelen bazı uçaklar yangın sebebiyle diğer havalimanlarına yönlendiriliyor.

İHA


Melis Demirci

Bir Cevap Yazın