Yılın En Başarılı Müzisyen İş Adamı Yıldız Holding’ten!

-
Yılın En Başarılı Müzisyen İş Adamı Yıldız Holding’ten!

Türkiye’nin lider gıda şirketi Yıldız Holding CMO’su Ahad Afridi, Vodafone Freezone 19. Liselerarası Müzik Yarışması’nda Yılın En Başarılı Müzisyen İş Adamı Ödülü’nü aldı.

vodafone-freezone-eleme-gidahatti

Türkiye’nin en büyük müzik etkinliği Vodafone FreeZone 19. Liselerarası Müzik Yarışması, 29 Nisan’da Volkswagen Arena’da gerçekleşen finalle sona erdi. Finalde dereceye giren genç müzisyenler hayallerine kavuşacakları ödüllere sahip olurken, “Yılın Müzisyen İş Adamı Ödülü” Yıldız Holding CMO’su Ahad Afridi’nin oldu. Yarışma kapsamında 2010 yılından bu yana verilen ve bu yıl altıncı kez sunulan “Yılın En Başarılı Müzisyen İş Adamı Ödülü”, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk tarafından Ahad Afridi’ye takdim edildi.

Müzikle ilk kez gençlik yıllarında ilgilenmeye başlayan Afridi’nin bu ilgisi yetişkinliğinde bir tutkuya dönüştü. Kendi kendine gitar çalmayı öğrendikten sonra şarkılarını yazmaya başlayan Afridi, son olarak da İstanbul’dan esinlendiği, “Bridge Trafik” isimli bir müzik grubu kurdu. Bridge Trafik’in ilk stüdyo albümü “Tree Of Knowledge” ise geçtiğimiz yıl Sony Music etiketiyle tüm dünyada satışa sunuldu.

Türk iş dünyası, yeni rotasını belirliyor

Hayatı, fikirleri ve tecrübelerini şarkılarına taşımaya devam eden Afridi, kendisin yazdığı şarkıları, gitarıyla alternatif rock tarzında geliştirerek insanların beğenisine sunuyor. Afridi, şimdi filarmonik yaylı sazlar dörtlüsüyle yeni albümü üzerinde çalışıyor. Başarılı kariyerinde global şirketlerin üst düzey yöneticiliğini de gerçekleştiren tecrübeli iş adamı, müziğe olan tutkusunu ve iş hayatının yoğun temposunu dengelemeyi başarıyor.

vodafone-freezone-yildiz-holding-ahad-afridi-gidahatti

Afridi’ye ödülünü veren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, şunları söyledi:

“İş dünyasında fark yaratan bir lider olabilmek için şirketin yönetimindeki başarı tek kriter değil. Bunun ötesinde, sosyal sorumluluk alanında rol model olabilen, kültür-sanat projelerine destek veren, çok yönlü ve geniş açılı bir vizyona sahip olmak önemli. Sayın Ahad Afridi çok yönlülüğüyle hepimizin takdir ettiği bir lider. Yılın En Başarılı Müzisyen İş Adamı Ödülü’nü verirken kendisini kutluyor ve gençlerimize örnek gösteriyoruz.”

“bizz@kampüs”te şampiyon ODTÜ’den

Ahad Afridi: Gençler yeniyi ve farklıyı aramaya devam etmeli

Yıldız Holding CMO’su Ahad Afridi ise ödül konuşmasında gençlere şu tavsiyelerde bulundu:

“Diğer müzisyenlerin eserlerini başarıyla icra eden genç arkadaşlarımın, müzik hayatları boyunca yeniyi ve farklıyı aramaya devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. İnsanlığa farklı bir bakış açısı katmak için, yeni fikirler üretip daha önce yapılmamış bir şeyler yaratmak gerekiyor. Gençlere, bu yüzden inovatif olmalarını ve yeni şeyler üretmekten korkmamalarını tavsiye ediyorum. Çünkü, bunu başardığınızda hem insanlık hem de kendiniz için bir fark yaratacaksınız ve bu dünyada iz bırakacaksınız.”

vodafone-freezone-hurriyet-anadolu-lisesi-gidahatti

Yıldız Holding CMO’su Ahad Afridi, müziği ve gençleri bir araya getirerek büyük sorumluluk üstlenen Vodafone Türkiye’yi de kutladı ve “Bu organizasyona dahil olup, bugün gençlerle birlikte bulunduğum için oldukça mutluyum, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Müzik için hayallerinin peşinde koşan, pes etmeyen tüm genç müzisyenlere şans diliyorum” diye konuştu.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir