Yeni distribütörle, ihracat hedefini büyüttü

-
Yeni distribütörle, ihracat hedefini büyüttü

Yayla ile imzaladıkları yeni distribütörlük anlaşmasıyla Avrupa’daki yüzlerce satış noktasında tüketicilerle buluşacaklarını söyleyen Saray Bisküvi Yurt Dışı Satış Direktörü Kamil Özdağ; bundan sonra Avrupa’da daha etkin olacaklarını ifade etti.

Saray Bisküvi, dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 1987 yılında gerçekleştirdiği ilk ihracatının ardından bugün Orta Doğu, Amerika ve Avrupa’da 110’u aşkın ülkede faaliyetlerini sürdüren Saray Bisküvi, rotasını Avrupa’ya çevirerek; 36 yıl önce Almanya’da kurulan ve bugün Avrupa’nın 14 bin noktasına ürün ulaştıran Yayla ile yaptığı yeni distribütörlük anlaşması ile kıtadaki satış ağını genişletti.

Yeni işbirliği sonrasında Almanya, Hollanda, İngiltere, Danimarka ve İsveç’te daha fazla tüketiciyle buluşacaklarını söyleyen Saray Bisküvi Yurt Dışı Satış Direktörü Kamil Özdağ; yeni dağıtım noktaları ile birlikte Avrupa’da daha güçlü bir konuma geleceklerini ifade etti.

Avrupa’nın en büyük şirketlerinden Yayla ile yaptığı yeni ihracat anlaşmaları kapsamında markanın hedeflerine değinen Özdağ şöyle konuştu:

“Saray Bisküvi olarak bugün 400’ü aşan ürün gamımızla dünyanın birçok ülkesinde tüketici ile buluşuyoruz. Kurulduğumuz günden bugüne, ürettiğimiz ürünler ile sektörde farkımızı koruduk ve hatta birçok kez ilklerin markası olduk. 1987 yılında çıktığımız dünya yolculuğunda bugün geldiğimiz noktada Amerika, Avrupa ve Orta Doğu başta olmak üzere 110’u aşkın ülkeye ürünlerimizi taşıdık, 120 ülkede de markamızı tescil ettirdik. Saray Bisküvi olarak tüm ekibimizle yaptığımız işi çok ciddiye alıyor, ürünlerimizi ve tüketicilerimizi önemsiyoruz. Son olarak imzaladığımız stratejik anlaşmalarla Avrupa’daki ihracat hedefimizi de büyüttük. Avrupa’da yüzlerce satış noktasında faaliyetlerimizi sürdürerek, lezzetli, sağlıklı ve yenilikçi ürünlerimizle tüketicilerle buluşacağız.”

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir