Yeme İçme Profesyonelleri Derneği YİD kuruldu

-
Yeme İçme Profesyonelleri iş başında… YİD kuruldu

Yeme-İçme Profesyonellerini eğitim, etkinlik ve iş ağı temelinde bir araya getirmeyi ve sektöre toplam fayda sağlamayı amaçlayan Yeme İçme Profesyonelleri Derneği (YİD), düzenlediği lansman ve tanışma etkinliğinde, sektörün tüm paydaşlarından temsilcileri buluşturdu.

Yeme İçme Profesyonelleri Derneği (YİP) Yönetim Kurulu Üyeleri ile derneğin amaç ve hedeflerinin tanıtıldığı etkinlik, 500 sektör profesyonelini de iş ağı (network) temelinde bir araya getirdi.

CVK Park Bosphorus Otel’de düzenlenen etkinliğe, otel genel müdürleri, restoran, kafe ve catering işletmecileri, yiyecek-içecek müdürleri, aşçılar, akademisyenler, gastronomi yazarları, bloggerlar, gazeteciler, satış ve pazarlama uzmanları, franchise yöneticileri, sommelier, kahve, alkollü içecek uzmanlarının yanı sıra çok sayıda tedarikçi firma temsilcisi ile birçok sektör duayeni katıldı.

Toplantının öncesinde ve sonrasında birer saat olarak gerçekleştirilen ‘iş ağı’ temelindeki tanışma etkinliklerinde ise sektör profesyonelleri tanışma fırsatı buldular.

Yeme-içme sektöründe iş gören tüm paydaşları, etkinlik ve iş ağı temelinde buluşturmak amacıyla yola çıktıklarını kaydeden YİP Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Koç, aynı zamanda tedarikçileri, yeme-içme işletmeleriyle farklı etkinliklerde buluşturarak, ölçek ekonomisi oluşturmak gibi bir misyon üstlendiklerini söyledi.

yeme-icme-profesyonelleri-dernegi-necdet-koc-gidahatti

Necdet Koç: Sektör marka haline gelecek

Yeme-içme/gastronomi sektörünü, uluslararası arenada temsil etmek ve bir marka haline getirmek istediklerini vurgulayan Necdet Koç, “Hayallerimizi gerçekleştirmek adına sektörde gerek marka olmuş gerekse farklı mecralarda ve iş kollarında faaliyet gösteren yönetim kurulu üyelerimizle kolları sıvadık. Elbette sadece yönetim kurulumuz değil, bu yolda bize destek veren kişi ve kuruluşlarla işbirliklerimizi geliştirerek, yeni işbirlikleri oluşturarak, bu keyifli oluşumun büyümesi için elimizden geleni yapacağız. Çalışmalarımızı, sektörün bir bütün olarak, orantılı büyümesi ve sektörde toplam fayda sağlamak için planlıyoruz. Hedeflerimize ulaşabilmenin en önemli yolu ise sektör profesyonellerinin bireysel, işletmelerin de kurumsal üyeliklerinden ve her türlü katkılarından geçiyor. Nicelik ve nitelik olarak ne kadar büyürsek, sektör olarak da marka haline geleceğiz” diye konuştu.

Fuayede stant kuran, KasapDöner, İnoksan, Ekol Gıda, Ecolab, MOC (Ministry of Coffee), Erenil, Arkhe Yazılım, Techno Tem, Baron Şarapçılık, Tomurcukbağ Şarapları, Almat Matbaa gibi tedarikçi firmalar da sektör profesyonellerine ürün ve hizmetlerini tanıtma fırsatı bulup, yeni iş bağlantıları kurdular.

yeme-icme-profesyonelleri-dernegi-logo-gidahatti

Yeme İçme Profesyonelleri Derneği Yönetim Kurulu

Yeme İçme Profesyonelleri Derneği (YİP) Yönetim Kurulu, şu isimlerden oluşuyor:

Necdet Koç – Operasyon Yöneticisi, Eğitmen, Yazar

Aydın Demir – Feriye Palace Executive Chef

Elif Korkmazel – Aşçı, Yazar, Televizyon Programcısı, Eğitmen, Danışman, Sunucu

Prof. Dr. Haluk Levent – İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı

Timur Er – Hard Rock Cafe Operasyon Müdürü

Doç. Dr. Dilistan Shipman – Bilgi Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı

Doğuş Çelik – Keyveni Kurumsal Yemek Genel Müdür Yardımcısı

Merve İşeri – Kitchen Creates Kurucusu

Erkan Demirer – Morini Restoran Satın Alma Müdürü

İzem Armağan – Teşvikiye Merkez Köftecisi Kurucusu, Instagrammer (#blondiecheff)

Bertan Demir – Radisson Blu Hotel Şişli Bar Süpervizörü

Murat Güreş – İşletmeci, Kahve Uzmanı

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir