Yaşam tarzı değişiklikleri, EDT Sektörüne katkı yapıyor

-
Yaşam tarzı değişiklikleri, EDT Sektörüne katkı yapıyor

Türkiye’de 55 milyar TL’lik pazar büyüklüğüne ulaşan ev dışı tüketim sektörünün en önemli oyuncularından Eczacıbaşı Profesyonel Satış ve Pazarlama Direktörü Melike Koçoğlu, 2015 yılında ev dışı tüketim sektörünün yüzde 11’lik bir büyüme kaydettiğini belirterek, sektördeki büyümede yaşam tarzındaki değişikliklerin etkisine vurgu yaptı.

Ev dışı tüketim sektörü, dünyada ve Türkiye’de her yıl gelişme gösteriyor. Ev dışı tüketim sektörünün büyüklüğü ABD’de 620 milyar dolar, Avrupa’da 445 milyar avro ve Türkiye’de toplam 55 milyar lira. Restoranlar yüzde 26 ile ev dışı tüketimde en büyük payı alıyor. Onu yüzde 22 ile fast food yüzde 17 ile oteller takip ediyor.

edt-eczacibasi-profesyonel-gidahattiEDT sektörünün önde gelen oyuncularından Eczacıbaşı Profesyonel, 23-26 Mart 2016 tarihleri arasında gerçekleşen ve ev dışı tüketim sektörü profesyonellerini bir araya getiren EDT EXPO 2016, 4. Ev Dışı Tüketim-Gıda Ürünleri, Sarf Malzemeleri, Ekipmanları, Üreticileri ve Tedarikçileri Fuarı’nda, Selpak Professional, Marathon, Maratem, Dispo gibi markalarının yeni ürünlerini ziyaretçilerle buluşturdu.


Türkiye’nin en lezzetli buluşması, 23 Mart’ta başlıyor

Otel, cafe, restoran ve AVM’lerde; gıda, temizlik, hijyen ve sarf malzemeleri ihtiyacının giderek artmasıyla ev dışı tüketim sektörü büyümeye devam ediyor. Her yıl yüzde 10-15 arasında büyüme gösteren sektörün büyüklüğü, 55 milyar TL’ye ulaşmış durumda.

Melike Koçoğlu: EDT EXPO sektör için çok önemli

melike-kocoglu-eczacıbasi-profesyonel-gidahattiTürkiye’de ev dışı tüketim sektörünün büyüme ortalaması ve dünyadaki hızına vurgu yapan Eczacıbaşı Profesyonel Satış ve Pazarlama Direktörü Melike Koçoğlu, Türkiye’de son yıllarda değişen yaşam tarzlarının ev dışı tüketim pazarındaki büyümeyi olumlu yönde etkilediğini söyledi.

Dünyadaki ve Türkiye’deki ev dışı tüketim sektöründeki yeniliklerin takip edilmesini sağlayan EDT EXPO’nun sektör için büyük önem taşıdığını ifade eden Koçoğlu, fuarla ilgili olarak şunları kaydetti:

“Sektörünün öncü firmalarından biri olan Eczacıbaşı Profesyonel olarak Türkiye’deki ev dışı tüketim sektörünün gelişimi için en iyisini yapmaya devam ediyoruz. EDT EXPO yurtiçinden ve yurtdışından birçok önemli alıcı firmanın katıldığı sektörümüzün en önemli fuarı. Sektörün önde gelen firmaları mevcut portföylerini ve yeni ürünlerini bu fuarda sektörle buluşturuyor. Biz de Eczacıbaşı Profesyonel olarak geliştirdiğimiz çözümleri sektör profesyonelleri ile buluşturduk. Pazardaki etkinlik anlamında en öne çıkan markalarımız Selpak Professional, Marathon, Maratem ve Dispo’nun yeni ürünlerini sergilerken, hijyen alanında bir ilk olarak fuar katılımcılarımız için bir yarışma gerçekleştirdik.”


Makarnanın ustaları EDT EXPO’da seçildi

edt-2016-eczacibasi-gidahattiHousekeeperlar Yarışıyor

EDT EXPO 2016, Eczacıbaşı Profesyonel öncülüğünde bu yıl bir ilke ev sahipliği yaptı.  Hijyen ve temizliğin önemine dikkat çekmek amacıyla 24-25 Mart 2016 tarihlerinde düzenlenen “Housekeeperlar Yarışıyor”  etkinliğinde, sektörün önde gelen otellerinin kat hizmetleri sorumluları, fuar ziyaretçilerinin dağıttığı odalarda jüriyi etkileyebilmek için zamana karşı yarıştı. Tüm katılımcıların ödüllerini Eczacıbaşı profesyonel Pazarlama Direktörü Melike Koçoğlu’nun elinden aldığı yarışmanın sunuculuğunu ise oyunculuğu ve enerjisiyle herkesin beğenisini kazanan Cengiz Küçükayvaz yaptı.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir